Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Běh pro Paměť národa si v Plzni zaběhlo 86 běžců

Běh pro Paměť národa si v Plzni zaběhlo 86 běžců

Osmdesát šest mužů, žen a dětí se postavilo v sobotu 19. září na start Běhu pro Paměť národa v Plzni. Běželo se s mottem Běžíme, abychom nemuseli utíkat, a to 5 a 10 km lesy kolem Boleveckých rybníků.

Běh pro Paměť národa
22. září 2020 - 07:00

„Účast byla zhruba o třetinu nižší než v předchozích letech, ale i tak máme velikou radost, že lidé přišli. Řada z nich se k běhu zaregistrovala už v původním, jarním, termínu a těší nás, že své rozhodnutí nezměnili,“ říká ředitelka Paměti národa Plzeňský kraj Markéta Čekanová.

Absolutním vítězem destikilometrové trati se stal František Hroch, který přiběhl do cíle za 46:24 minut. Pět kilometrů zaběhl nejrychleji Jiří Bohůnek s časem 23:26 minut.

Kromě pěti- a destikilometrové trati byl připraven také kilometrový běh pro každého, který s rodiči zdolaly i dvouleté děti, a štafeta 5 x 1 km. V ní se na start postavily dva týmy, štafeta herců DJKT Herec a jeho cíl oděná do kostýmů z činoherních, baletních i operních inscenací, a spojená štafeta ODS a TOP09.

„Týmy spolu uzavřely pakt o neútočení a výsledek tudíž skončil remízou s časem 27:28 minut. O ceny připravené pro vítěze se tedy musely podělit,“ dodává Markéta Čekanová.

Výtěžek ze startovného všech kategorií pomůže Paměti národa zaznamenat další vzpomínky pamětníků 20. století. Běžci mohli svůj běh symbolicky někomu věnovat. Na startovních číslech tak měli uvedeno, že běží třeba za babičku nebo dědu, anebo za Bělorusko či za svobodná média.Běh pro Paměť národa Plzeň se uskutečnil pod záštitou primátora Martina Baxy a starostky MO Plzeň 1 Heleny Řežábové. Regionálním partnerem byl Plzeňský kraj, hlavním místním partnerem Městský obvod Plzeň 1. Místními partnery byli Nadace 700 let Města Plzně, Město Plzeň, Ranč Šídlovák, Čistá Plzeň, Vodárna Plzeň, Farmářský obchod, Nebílovské sady a Cheese-box. Místními mediální partneři byli Euronova Group, Deník, TV ZAK a Český rozhlas Plzeň. Ceny pro běžce věnovali Post Bellum, Bohemia Sekt, Bazén Slovany, ZOO Plzeň, Muzeum strašidel, lanové centrum Machův mlýn a kavárna Walter. Při organizaci pomohli dobrovolníci z dobrovolnického centra Totem, doprovodným programem přispělo Aikido DOJO.

Plzenskenovinky.cz informovala Ing. Markéta Čekanová, ředitelka pobočky Paměť národa Plzeňský kraj, Post Bellum, o.p.s.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:postbellum)