Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Autobusy i trolejbusy v Plzni jezdí už jen nízkopodlažní

Autobusy i trolejbusy v Plzni jezdí už jen nízkopodlažní

V září udělala Plzeň významný krok k bezbariérové MHD. Ve vozovém parku Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) už cestující nově nenajdou jiné než bezbariérové autobusy.

Nízkopodlažní autobus
2. října 2019 - 07:00

Obměna autobusového vozového parku tak následovala plzeňské trolejbusy, které jsou kompletně nízkopodlažní již od dubna minulého roku.

„Jsem rád, že v Plzni můžeme cestujícím nabídnout jeden z nejmodernějších vozových parků v republice. Současná obnova vozového parku přináší vedle lepší přístupnosti pro cestující se sníženou pohyblivostí také zvýšení komfortu a bezpečnosti. Absence bariér ve formě schodů přispívá i k urychlení nástupu a výstupu cestujících, což pozitivně ovlivňuje dobu přepravy. Navíc všechny nové vozy splňují nejvyšší nároky na bezpečnost, kvalitu a ekologii provozu," říká náměstek primátora města Plzně pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule.

Hrad Litice byl založen někdy koncem 13. stol. za posledních Přemyslovců v rámci kolonizace tehdy ještě řídce osídleného pohraničního pralesa severovýchodních Čech, který byl královským majetkem.


Cestující v Plzni od letoška vozí osmnáct nových velkokapacitních autobusů SOLARIS Urbino 18 a čtyři dvanáctimetrové autobusy SOR NS 12. Trolejbusová flotila se pak rozrostla o sedm velkokapacitních trolejbusů 27 Tr SOLARIS s trakčními bateriemi.

Plzenskenovinky.cz informovala Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:eš.top09)