Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Agresivní opilý muž točil se štěnětem na řetězu

Agresivní opilý muž točil se štěnětem na řetězu

Po zákroku strážníků skončil opilý muž na záchytce. Psa, jejž měl při sobě, odvezla hlídka do plzeňského útulku.

Ilustrační foto
10. srpna 2018 - 07:00

Pořádný rozruch způsobil ve středu opilý muž v Plzni na Doubravce v Zábělské ulici.  Podle telefonického oznámení, které přijal operační strážník na lince 156, měl tento opilý muž na řetězu točit se štěnětem, jejž měl při sobě.

Na místo vyjela hned hlídka místní obvodní služebny a psovod městské policie.  Po příjezdu se k nim přihlásila žena, která událost nahlásila a potvrdila, co uvedla v oznámení. Stejné uvedli vzápětí i další svědci. Navíc prý měl dotyčný štěně nosit jako nákupní tašku.

Šestačtyřicetiletý opilý cizinec tvrdil, že nic takového se psem nedělal. Test na přítomnost alkoholu v dechu měl u něj pozitivní výsledek, muž nadýchal 2,64 promile. Bylo rozhodnuto, že bude umístěn na záchytku, neboť ve svém stavu nekontroluje své chování. Toho rozhodnutí však u něj vyvolalo neklid, chtěl odejít z místa. Vzápětí začal být agresivní, když nerespektoval zákonnou výzvu a proti strážníkovi se rozešel se zaťatýma rukama v pěst, použili strážníci proti němu donucovací prostředky a brzy skončil s pouty na rukou. K vystřízlivění byl převezen do protialkoholní záchytné stanice. O štěně se postarali strážníci z odchytové skupiny a odvezli ho do plzeňského útulku. Za neuposlechnutí výzvy dostal muž pokutu. Záležitostí se dál bude mimo jiné zabývat příslušný správní orgán.


Policie ČR šetří od středečního večera případ, který se udál na Lochotíně. Na hlídku městské policie v terénu se obrátil občan, jenž viděl agresivního muže se psem, které ho měl údajně mlátit.

Oslovená hlídka okamžitě mířila na udané místo. Tam ho uviděla, jak vulgárně pokřikuje na lidi ve své blízkosti. Společně se strážníky v daný moment přišli také policisté. Strážník vyzval muže, aby prokázal svou totožnost. Místo toho, aby se tak stalo, tak dotyčný policisty i strážníky začal urážet. Neakceptoval výzvu, aby svého jednání zanechal. Jeho agresivita stoupala, po policistech a strážnících začal házet mince. Vše vygradovalo tím, že strážníka udeřil nakonec do čela. Společnými silami byl muž za užití donucovacích prostředků zpacifikován a nasazena mu byla želízka. Záležitostí se dál zabývá Policie ČR.  Psa strážníci na požádání PČR odvezli do plzeňského útulku.

Zástupce druhu exotického ptactva byl ve středu v podvečer odchycen občanem v Plzni na Lochotíně. Nález papouška muž posléze ohlásil na městskou policii.

Pro opeřence vyrazila speciální hlídka vyškolená pro odchyt zvířat. Strážníci zjistili, že jde o papouška senegalského. Oznamovatel události ho našel ve křoví v Polední ulici. Protože se strážníkům nepodařilo zjistit, kterému z chovatelů uletěl, převezli jej do plzeňské záchranné stanice živočichů, kde se o něj postarají.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)