Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Absolventi Plzeňské senior akademie II měli „třídní sraz“

Absolventi Plzeňské senior akademie II měli „třídní sraz“

Salonek hotelu Viktoria na Borech minulý týden už podruhé hostil seniory, kteří úspěšně zakončili „Plzeňskou senior akademii II“.

Plzeňská senior akademie II - „třídní sraz“
5. prosince 2018 - 07:00

Kromě zhodnocení nabytých znalostí a dovedností ocenili senioři množství informací, kterých se jim dostalo, ale také možnost navázání nových přátelství během absolvování tohoto projektu. Cílem těchto kurzů je především získávat a předávat informace, které lidé využijí a aplikují v praxi. Další snahou je pak umožnit absolventům navázání nových sociálních kontaktů.

Všichni, kteří se zúčastnili „třídního srazu“, obdrželi malou pozornost. Hostem setkání byl starosta Městského obvodu Plzeň 3 David Procházka, který přišel seniory pozdravit.

„K projektu a samozřejmě k jeho absolventům mám speciální vztah. Vždyť pilotní projekt Plzeňské senior akademie se rozbíhal právě na našem obvodě a na to jsem velmi pyšný“, říká David Procházka.

Srazu se rovněž zúčastnili Karel Zahut a Andrea Vlčková, metodici prevence kriminality Městské policie Plzeň. Ti nabídli seniorům – absolventům spolutvorbu a účast na projektu Plzeňská senior akademie III, kde budou moci uplatnit získané znalosti a zkušenosti.

„Bezpečnost seniorů je v současnosti jednou z našich priorit, a proto rádi spolupracujeme s Městskou policií Plzeň na přípravě a realizaci tohoto projektu, který výrazně přispívá k ochraně seniorů. Zároveň samozřejmě vždy doufáme, že senioři nic z toho, co se naučili, nebudou muset použít v praxi. Na druhou stranu ale, pokud se dostanou do nepříznivé situace, věříme, že jim nasbírané poznatky pomohou a dokáží se ubránit," dodal starosta David Procházka.


Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek, mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: ÚMO Plzeň 3)