Svátek má: Bartoloměj

Politika

Velikost textu:

Zbořil: V Evropské unii jsou si některé země rovny a některé rovnější

Zbořil: V Evropské unii jsou si některé země rovny a některé rovnější

<< VIDEO >> Kritika Rumunska, jako předsednického státu EU,  to  může být před eurovolbami  taková kouřová clona, uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
5. ledna 2019 - 03:20

Poslední týden to vypadalo jakoby se nic v politice nedělo, komentátoři recyklovali starší zprávy, ale není to tak zcela pravda, že se nic nedělo. Rumunsko nastoupilo jako předsednická země EU a Západ už Rumunsko  kritizuje….

A co vy na to pane Zbořile?

„Nedostatek přitažlivých komentářů v této době může být způsobeno únavou  politických komentátorů  a zpravodajů a nebo byli unaveni z vánočních svátků a oslavy Nového roku. Možná, že nebyl nedostatek vhodných témat, tak se obraceli k těm obehraným tématům , podobně jako Česká televize, která pouštěla tolik starobylých pohádek  jako snad nikdy v minulosti, dokonce bych řekl, že dosáhla rekordu a podařilo se jí překonat svoji afinitu k Adolfu Hitlerovi, zkrátka těch pohádek bylo tolik, že to vypadalo jako že žijeme v pohádkovém světě, jenom s tím rozdílem, že tam šlo o lidské hodnoty, lásku i nenávist, ale v  kultivované formě, ne jako v politice," řekl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil..

A kritika Rumunska....

„Kritika Rumunska, to  může být před eurovolbami  taková kouřová clona. Připadá mi, že EU pracuje na posílení jakési Visegrádské čtyřky , kterou nemají příliš rádi, ale ta kritika rumunského předsednictví přímo ukazuje, že přece jenom jsou si v té Evropské unii některé země rovny a některé jsou si rovnější," vysvětlil Zdeněk Zbořil..   

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)