Svátek má: Filip

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Utečenectví se stává problémem celého světa

Zbořil: Utečenectví se stává problémem celého světa

<< VIDEO >> Můžeme pozorovat takzvané stěhování národů, které tady bylo před mnoha lety, tisíci lety? Nyní všichni směřují do Evropy, ale ta nemusí být konečným cílem, ale jenom přestupní stanicí.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
14. května 2022 - 03:20

Můžete nám k tomu říct něco pane Zbořile?

„My to dnes vlastně vidíme jen  v souvislosti s tou řekněme imigrační vlnou nebo  vlnou běženců, kteří utíkají před válkou na Ukrajině. Ale oni se přece nezastavují jen u nás, jak dobře víme,  ani na Slovensku, ale některé už můžeme objevit ve Španělsku. A zřejmě jsou jejich cílem i další země Evropské unie - ale možná také zámoří.

Zajímavé řešení objevila vláda Velké Británie, která některé příchozí, kteří se jí nelíbí,  vysílá podobným způsobem jako kdysi své vězněné trestance a zločince do kolonií Britského impéria, dnes tedy do bývalých kolonií nebo členů „rozvolněného“ Commonwealthu. Ve Velké Británii přišli na to, že mohou posílat nechtěné příchozí do africké Rwandy. Která bude ta další země,  a které další země které budou chtít Britové osídlit svými nevítanými běženci, to zatím nevíme. Ale skutečně se může stát, že budou tito lidé rozesíláni  z evropských zemí do všech možných koutů světa.

A to ještě musíme připomenout,  že kdysi ruský prezident Jelcin vyhrožoval nebo upozorňoval na to, že až budou odcházet a utíkat lidé z Ruské federace, bude to větší nápor na ekonomiku a  demografický formát evropských zemí vytvořený běženci i z dalších zemí, A dneska už se tomu tak děje, ve skutečnosti to tak probíhá,“ říká Zdeněk Zbořil v úvodu rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Kam se u nás umístí všichni běženci, máme na to kapacitu?

„Představme si jenom, že by mohlo dojít také na to, že tito lidé, kterých řekněme jen z Ukrajiny k dnešnímu dni uteklo podle nejrůznějších a nejméně důvěryhodných zdrojů 12-15 milionů, a to před válkou a za války na západ nebo na východ, nebo do všech světových stran (někteří bojovníci z Ukrajiny chtějí na i na jih do Turecka),  že tito lidé budou někde „umísťováni“, jak by dnes trochu  naši zapomenutí ochránci lidských práv  řekli,  v kontejnerech  nebo pod stany a nebo budou přímo vyháněni a po anglicku „deportováni“. Když nebudou vyháněni, tak s nimi budou mít města jako je pirátská Praha, která se ještě před posledními volbami na ně tolik těšila, potíže. A to si musíme uvědomit,  že Praha má za primátora člověka, který patří do politické vládní strany Piráti, a to byli ti, ještě jednou opakujeme,  kteří  upozorňovali při mnoha různých příležitostech, že se můžeme vypořádat s jakoukoliv migrační vlnou.

Pravda je, že asi nám nic jiného nezbývá, a že to není jenom problém České republiky,  Slovenska,  států Evropské unie,  evropských států obecně,  ale že je to možná problém celého světa,  se kterým se budou muset zabývat i země, které mají s migrací, například mnoho států Latinské Ameriky,  bohaté zkušenosti. Nebo které se obávají změny demografického obrazu své země už několik posledních desetiletí,“ dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz
 


(rp,prvnizpravy.cz foto:arch.)
43 - 9274490247 / 0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ6201000000439274490247 
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX