Svátek má: Helena

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Je plno lidí kteří nám vnucují názor na to, co by se mělo stát

Zbořil: Je plno lidí kteří nám vnucují názor na to, co by se mělo stát

<< VIDEO >> Mělo by nás zajímat, že vnitropolitický problém, problém opozice, která se stále nesmířila se svojí prohrou ve volbách, se snaží ten vnitropolitický problém dostat  na půdu Evropské komise, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
15. prosince 2018 - 03:20

„V Evropě se opravdu něco děje, ale pravda je, že existuje v Evropě i ve světě  spousta lidí, kteří nám chtějí vnutit názor na to, co by se mělo dít, bez ohledu na to, zda si ty zprávy někdo vymýšlí  a zda ty zprávy vůbec odpovídají nějaké realitě. Denně jsme zásobováni zpravodajstvím České televize, která nám tvrdí, ne že by nám oznamovala, že předseda české vlády by měl jít do vězení  a nebo, že by jeho firma Agrofert měla být znárodněna,“ uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Ani tento týden jsme nebyli ušetřeni politických událostí. Na Ukrajině pokračuje Porošenkovo „válečné řinčení“, kterým chce zvednout  svoji uhasínající popularitu před prezidentskými volbami...

A co vy na to pane Zbořile?

„Ukrajina, o které bychom měli být informováni , dokonce se k tomu pořádají besedy v České televizi a na všech možných úrovních a přitom ta skutečná informace co se na Ukrajině  opravdu děje neexistuje, už si snad sem tam  někteří  nomenklaturní experti  České televize, uvědomili, že Petro Porošenko také tak trochu tu krizi potřebuje, ale to ještě neznamená, že mu to pomůže vyhrát volby, ať zorganizuje jakoukoli provokaci , po Kerčské přijdou ještě další provokace,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.

Ve Francii byly pozastaveny demonstrace „žlutých vest“ kvůli teroristickému útoku ve Štrasburku, úspěšné vyřešení teroristického činu může zvednout skomírající preference pro Emmanuela Macrona...

„Když jste zmínil Emmanuela Macrona tak ta situace s Petrem Porošenkem je naprosto shodná , jistě prostředí a scéna jsou trochu jiné, ale jde o stejný problém, Macronovi  klesla popularita na deset procent,  tak se něco snaží udělat, těch na deset procent může být pro něj zničujících, ale také mobilizačních,“ vysvětlil Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)