Svátek má: Medard

Politika

Velikost textu:

Větvička: Stat založeny na lži a volebnim podvodu

Větvička:  Stat založeny na lži a volebnim podvodu

Jeden stary chlop, kery ve štyryašedesati emigroval, ze srbskym pasem cestoval po světě a tym se zaslužil o založeni Česko-Slovenska prohlasil, že stat se spravuje těma prostředkama a idejema, na kerych byl založeny, píše na blogu Ladislav Větvička.

Ladislav Větvička
8. října 2021 - 10:30

Cosik na tym musi byt, jinak by si ho poslanci teho statu nezvolili několik razy za prezidenta.

Tuž podivejme se fčil v době předvolebni, jak je na tym stat, jehož režim byl založeny na koncu roka 1989. Je to sice nepřijemne, ale musime konstatovat, že byl založeny na lži a podvodu.

Ta lež spočiva v tym, že jako zakladatele tohoto režimu su dodneška oslavovani stavkujici študenti a jejich předvoj, chlapci a děvčata ze spolčeni Charta 77, vedeneho našim nejvyššim osvicenym vladařem, budiž mu země lehka. V den vyroči počatku teho režimu je napsane "Boj študentu za svobodu". A to je lež. Plati to možna o tych študakach z roku 1939, ale o padesat roku později o žaden boj nešlo.

Bojovali třeba Maďaři. Bojovali Polaci, keři hned po nahrazeni socialistu nacionalnich socialistama internacionalnima na jaře 1945 neodložili zbraně a neustali v boji, v kerem byly tisicovky mrtvych a pokračovali aji v rokach padesatych, šedesatych a sedumdesatych, než to cele dotahli do vitězneho konca v letě 1989. To byl boj.

U nas to nikdy boj nebyl. Všimněte si, že my mame kampaně a mame furt pocit, že boj v take kampani trva tyden. Maximalně dva. A pak když vyhrajem, vitězove se obejmu, zavřu nebo popravi nepřatele a raduju se. Když prohrajem, ideme se opit, nenavidime cizaky, keři nam prohru zpusobili, ti chytřejši s nima začnu dřiv nebo později kolaborovat, ti druzi, keři se vic zkompromitovali v předchozi kampani, vstupi do šede zony nazyvane někdy dysent, někdy exil a čekaju na dalši přiležitost, kera se dřive nebo později objevi.

Kampaň od mobilizace do odstupeni pohraniči v roce 1938 trvala tyden. Pražska kampaň v květnu 1945, kdy se obyvatelstvo hlavniho města pokusilo zabranit hodnym Němcum, aby odešli a zablokovali jim ustupove cesty do amerycke zony, trvala pět dnu. Vitězny unor alias unorovy puč trval šest dnu. Kampaň "vitajici" sovětska vojska, kera přišla na zakladě dohody mezi našu a jejich vladu z roku 1965, trvala přesně tyden, než se uneseni polityci vratili z Moskvy a lid pochopil, že kampaň skončila. No a kampaň chybně nazyvana jako "sametova revoluce" vyvrcholila tež po sedmi dňach kapitulaci bolševickeho vedeni a ukončena byla tři dny pote na tym place před pražsku Spartu, kde lid spolu se zbožňovanym pisničkařem zapěl song Havličku Havle.

Žadna revoluce, ani boj to nebyl. Byla to realizace planu suduhu Gorbačova a Reagana z roku 1987, kdy Mr. G prohlasil, že "demobilizuje pul milionu vojaku a nebude branit zemim středni Evropy, aby si samy zvolily svoju cestu". Mr. R později potvrdil, že dohoda o převratach měla byt dokončena do prosinca 1989 a plněni dohod mělo byt ve stejnem terminu vyhodnocene na Maltě s jeho naslednikem starym Bušem. Doknočenim procesu měly byt tzv. svobodne volby v satelitnich zemich, tajak bylo puvodně dohodnute na Jaltě 1945, bo k temu tenkrat nějak nedošlo.

A tak se včas podařilo provest dohodnute změny v Polsku, Maďarsku, Německu a Bulharsku. Českoslovenšti bolševici se ale realizaci dohodnuteho planu branili, a tak byl provedeny urychlujici manevr zvany "mrtvy student". Akce naplanovana sudruhama z Moskvy byla uspěšně provedena pomoci prvni česke fejkňůs, keru do Svobodne Evropy vypustil jeden naš trockista. Změny proběhly všude pod dohledem sovětske armady, enem v Rumunsku v te době žadna nebyla, rumunsky vudca se držel jak cyp a protože už hořelo splněni planu a do konca terminu zbyvaly dny, musel byt rozstřilany kalašnikovama aji ze svoju staru.

Tuž co? Ještě furt trvate na formulaci, že u nas to byl "boj studentu za svobodu"?

Ono se to zda jako davno zapomenuta věc, ale všimněte si, jak nam ju buch při každe přiležitosti připomina. To proto se to pořad opakuje a opakovat bude, dokud si tu blbu pravdu neřekneme na plnu hubu. Bo pokud v nadchazejicich bojach, kere su už na dosah ruky, si budeme zas myslet, že to kdosik zrobi za nas a boj bude trvat tajak hokejove mistrovstvi světa tyden, maximalně dva, pak dopadneme velice blbě...


Volebni podvody

V životě lidi to už tak chodi, že když se vam cosik nepodařilo, buch vam dava nove a nove přiležitosti, jak to překonat. Pokud to nepřekonate, bude vam to vracat furt dokola v ruznych obměnach.

Mezi fungovanim člověka a fungovanim naroda neni z tohoto uhlu pohledu žaden rozdil. Pokud se narodu cosik nepovede, bude dřive nebo později postaveny před podobnu situaci, aby to mohl napravit. A bude se to opakovat tak dluho, dokud se mu to nepovede. Anebo ho to nezniči. Třeba susedni Němci robi tež dokola stejne chyby, že...

V předchozim blogu su popsane okamžiky, kdy nam byly nabizene možnosti reparatu za "nebojovani" na podzim roku 1938. Všechny okamžiky zme bohužel nejenom propasli, ale ještě se chlubime tym, že zme se nemohli branit nastupu komunystu, bo byli silnějši, nemohli zme se branit nastupu normalizace, bo to nešlo a cpeme děckam do hlav, že stači dva tydny cinkat kličama a nepřitel se da na utěk tajak křižaci před husitama.

Nevadi. Brzy budeme postaveni před dalši zkušku, kdy se budeme muset rozhodnut mezi podvolenim nebo odporem.

Ještě je tu ale jedna věc, keru nam buch furt dokola dava zežrat a my furt a furt nejsme schopni odmitnut podvody, kere se opakuju snad před každyma volbama, aji když tady už vidim světlo na koncu tunela.1990 Afera Bartončik: Začalo to hned při prvnich svobodnych volbach v roce 1990, kdy těsně před volbama, přes tzv. moratorium vystupil šef minysterstva vnitra a obvinil šefa ČSL ze spoluprace s StB. V te době se nerobily pruzkumy miněni tajak dneska, kdy si každa strana može kupit pruzkum. Tehdy podobny pruzkum mělo k dyspozici pravděpodobně enem OF a z něho vyplyvalo nebezpeči vysokych preferenci lidove strany a tym padem by OF neziskalo nadpolovični většinu. Lidova strana tak byla pravděpodobně velice važně poškozena, přesna čisla ovšem nelze dohledat. OF po tomto utoku nakonec ve Sněmovně lidu obdržela nadpolovičnich 53%, druzi komunysti 13% a lidovci skončili až třeti s 8%.

1998 Afera Havel: Ku znovuzvoleni VH českym prezidentem chyběl jediny hlas, bylo třeba jednat. Shodou okolnosti to byl pravě hlas protikandydata Mirka Sladka, kery byl nedluho před volbu zavřeny do vazby za rok stare "nevhodne" vyroky proti Němcum a nebylo mu dovolene hlasovat ani ve vazbě. Ve vazbě nakonec stravil 17 dnu za rok stary vyrok na jakesik demonstraci, že "Němcu zme ve valce zabili malo". Propuštěny byl tři dny po volbach a v naslednem sudnim procesu byl osvobozeny.

2006 Afera Kubice: Těsne před volbama vystupil jakysik policajt v parlamentu a na lavici zanechal zpravu, kera se proflakla do veřejnosti, přestože tam neměla co robit. Vysledkem byl pokles preferenci ČSSD, diky čemuž se vudce strany Parubek nestal premierem.

2017 Afera Lithium: Těsně před poslednima volbama se odevřela afera se zasobama jakehosik podivneho kovu, jehož největši světove zasoby se schovavaju u nas pod Cinovcem a bez kereho by svět neměl baterky. Afera vyšuměla už v době voleb, po nich si na ňu už nikdo nevzpomněl a dneska je každemu jedno, kdo vydrancuje naše podzemi.

2021 Afera Francuske baraky:
Těsně před volbama přinesly mezinarodni agenti zpravu o tym, že si slovensky premier česke vlady někdy před třinacti rokama přesunul prachy do zemi s nižšim zdaněnim, a kupil si jakesik baraky u mořa.

Vysledky voleb su deprem před nama, ale zda se, že manypulatoři voleb se nejenže spletli, ale navic aji hrubo přestřelili. Vzhledem k temu, že lidu je uplně jedno, jestli kdosik "zneužil" 50 milionu korun z jakychsik bruselskych dotaci na jakesik hnizdo anebo ni, jakasik pseudoafera s nakupem baraku je už uplně pod jeho rozlišovaci schopnosti. A tak se spiš obavam teho, že namisto problemu pro Babiša to bude znamenat jeho vyrazne navyšeni preferenci a vubec bysem se nedivil, kdyby dosahnul třicitky.

Zda se tedy, že v otazce ovlivňovani voleb si už narod česky vytvořil dostatečnu odolnost.

Kež by tak temu bylo aji v podsunovani teho, že naš boj je zbytečny a marny.

(rp,prvnizpravy.cz,blog,foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%