Svátek má: Ferdinand

Politika

Velikost textu:

Roček: 9. květen se stal svátkem politických idiotů

Roček: 9. květen se stal svátkem politických idiotů

Kdejaký ňouma čekal, co hrůzného vyhlásí ruský prezidiální car Putin při sváteční moskevské vzpomínce na mrtvé z druhé světové války. V dopolední čas dne 9.května neřekl Putin na Rudém náměstí nic mimořádného.

František Roček, publicista
10. května 2022 - 04:20

Nová byla jen rekapitulace situace vedoucí k nynější válce na Ukrajině, které se oficiálně říká speciální operace.

Publicista František Roček zdůraznil: Bylo očekáváno se stoprocentní jistotou, že v nezkrotné blbosti protirusky módně orientovaní politici a novináři Putinův projev proklejí.

Český ušmudlaný premiér Petr Fiala (ODS) k Putinově projevu zasténal: „Vladimir Putin v projevu navázal na nepravdivé informace a účelové zkreslování historie i současnosti, kterými se ruská propaganda snaží ospravedlnit ničím nevyprovokovanou agresi Ruska na Ukrajině…"

Samozřejmě, že Fiala ve své blbosti jenom papouškuje něco, co by se líbilo politbyru ústředního výboru NATO. Ještě větší hlupák Jan Lipavský (lupiči/piráti) pseudo-ministr zahraničních nesmyslů žvatlal ve stejném stylu jako Fiala.


Putinova slova

Pokud Fiala či Lipavský žvanili, že Putin v projevu navázal na nepravdivé informace, mysleli tím, co Putin řekl:
„…V prosinci loňského roku jsme navrhli uzavřít dohodu o bezpečnostních zárukách. Rusko vyzvalo Západ k upřímnému dialogu, k hledání rozumných, kompromisních řešení, k vzájemnému zohledňování zájmů toho druhého. Všechno marné. Země NATO nás nechtěly slyšet, což znamená, že ve skutečnosti měly úplně jiné plány. A my jsme to viděli.

Otevřeně probíhaly přípravy na další trestnou operaci na Donbasu, na invazi do našich historických zemí, včetně Krymu. V Kyjevě oznámili možné pořízení jaderných zbraní. Blok NATO zahájil aktivní vojenský rozvoj území sousedících s námi.

Systematicky tak vznikla pro nás absolutně nepřijatelná hrozba, navíc přímo na našich hranicích. Vše nasvědčovalo tomu, že střet s neonacisty Banderou, na kterého vsadily Spojené státy a jejich mladší partneři, bude nevyhnutelný.

Opakuji, viděli jsme, jak se rozvíjí vojenská infrastruktura, jak začaly pracovat stovky zahraničních poradců, byly pravidelné dodávky nejmodernějších zbraní ze zemí NATO. Nebezpečí rostlo každým dnem. Rusko preventivně odmítlo agresi. Bylo to vynucené, včasné a jediné správné rozhodnutí. Rozhodnutí suverénní, silné, nezávislé země…“

Pohled neutrála


Existuje řada médii a webů, které vidí hořko-kyselou realitu Ukrajiny  jinak než ubožáci jako Lipavský a Fiala.
Jen namátkou: Stojí za to podívat se třeba na web French inteligence research center (CF2R) – Výzkumné centrum francouzského zpravodajství. Je nezávislým think-tankem a specializuje se na studium zpravodajství a mezinárodní bezpečnosti.


Nebo si připomeňme, co uvedl Jacques Baud (byl plukovníkem švýcarské armády, pracoval pro švýcarskou strategickou zpravodajskou službu a též pro organizace v rámci OSN, spolupracoval s NATO) o době, kdy se objevila různá varování, že Rusové zaútočí na Ukrajinu.

Americký Biden řekl, že Rusové zaútočí 16. února, ale jenom obecně řekl, že USA mají dobré zpravodajské schopnosti. Ale přitom se nezmínil o CIA ani o národní rozvědce.

Plukovník Baud upozornil, že 16. února byl zaznamenán extrémní nárůst porušování příměří ze strany ukrajinské armády podél linie příměří, tzv. linie kontaktu na Donbasu.

Od 12. února máme informace o extrémním nárůstu útoků/výbuchů, zejména v Doněcké a Luhanské oblasti. Zaznamenala to mise OBSE v Donbasu. Byl to skrytý začátek ukrajinské ofenzivy proti Donbasu. Když dělostřelecká palba zesílila, úřady obou republik začaly evakuovat civilisty a odvážet je do Ruska (Hovořilo se o 100 000 uprchlíků, v ruském tisku byly o evakuacích a pomoci v evakuačních střediscích články a reportáže.)

Plukovník Baud zdůraznil: „…Putinovi bylo jasné, že Ukrajina chce zahájit ofenzívu proti oběma republikám (Luhanská a Doněcká lidová republika) a 15. února ruský parlament, Duma, přijal rezoluci, v níž navrhuje uznat obě republiky. Když útoky zesílily, rozhodl se Putin 21. února požadavek parlamentní rezoluce realizovat… Téhož dne uzavřel s oběma republikami smlouvu o přátelství a spolupráci. Podle hlavy 51 Charty OSN má právo pomáhat oběma republikám ve smyslu kolektivní obrany a sebeobrany. Tím vytvořil právní základ pro použití vojenských prostředků na pomoc oběma republikám.

…V té chvíli měl Putin dvě možnosti: Za prvé bojovat společně s rusky mluvícím obyvatelstvem na Donbasu proti útočníkům, tedy ukrajinské armádě; za druhé, zaútočit na Ukrajinu na několika místech s cílem oslabit ukrajinské vojenské kapacity. Putin si také spočítal, že ať udělá, co udělá, budou sankce. Proto se určitě rozhodl pro maximální variantu, i když je třeba velmi jasně říci, že Putin nikdy nemluvil o tom, že by se chtěl zmocnit Ukrajiny. Jeho cíl je jasný a jednoznačný: demilitarizace a denacifikace….“

Plukovníkův racionální informovaný pohled je v příkrém rozporu se žvásty premiéra Fialy.


Zoufalství na Primě

9. květen se stal svátkem politických idiotů. Kde kdo měl plnou hubu úvah, co měla Putinova slova znamenat. Zcela náhodou jsem přitom zakopnul o večerní pořad 360 stupňů na Primě. O putinovském tématu tam klábosily čtyři osoby: Michael Žantovský – vratný z knihovny Václava Havla, exministr Cyril Svoboda, exministr Lubomír Zaorálek a exnáměstek ministra zahraničí Petr Drulák.

Shodli se jenom na jediném, že nikdo neví, co se bude na Ukrajině dít dál.

Cyril Svoboda byl nevýrazný, opatrný, spokojil se jenom s odsouzením putinovské války na Ukrajině. Lubomír Zaorálek byl také opatrný, ale více racionálnější než Svoboda, a více nad věcí, podobně jako  Petr Drulák.

Michael Žantovský se představil jako ještě větší trouba než je Fiala. Ve všem viděl Žantovský projev ruské slabosti, bezmocnosti či bezvýchodnosti a paušálního putinovského zla. Je tak hloupý, že Rusko označil za agresora v gruzínském konfliktu z roku 2008. Exnáměstek Drulák musel Žantovského opravit, že šlo o útok Gruzie proti Jižní Osetii a teprve potom Gruzínce zastavili Rusové. Hlupáček Žantovský se rozčílil a ve své hlouposti to bral jako, že se Drulák zastával Ruska.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

43 - 9274490247 / 0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ6201000000439274490247 
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
50%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%