Svátek má: Ferdinand

Politika

Velikost textu:

Radnice Prahy 6 chystá zbourání ještě bývalého hotelu Internacionál

Radnice Prahy 6 chystá zbourání ještě bývalého hotelu Internacionál

Na utajeném zasedání radních pražské šestky, které se konalo pod rouškou tmy a s rouškami na obličejích, došlo ještě k dalšímu kroku uvědomělých konšelů, kteří čistí město od nánosů ruských symbolů. „Zbouráme ještě bývalý hotel Internacionál," hlesl muž na radnici, jemuž bývalý spolužáci říkají Koko.

Kachna a ještě k tomu na naděli
5. dubna 2020 - 08:30

Je to pravda, že pražská šestka pokračuje v čištění města od všech symbolů bývalého režimu, který by mohl našim vnukům připomínat neblahé období nesvobody, v němž  museli žít jejich dědové a pradědové?

„Ptáte se stejně jako před chvílí ta reportérka, která natáčela se mnou rozhovor pro pořad 10  080 minut. Ano, podařilo se nám odstranit pomník Koněva a odsunout jej do skutečné minulosti. Nyní nás však čeká další úkol, zbourat bývalý hotel Internacionál, postavený tady za komunistů podle vzoru ruských výškových budov," odpověděl činitel na šestkové radnici.

Jak  toho chcete dosáhnout a nepatří zmiňovaný hotel náhodou nějakému zahraničnímu hotelovému řetězci?

„To za nás řeší zahraniční sponzor, který má dostatek finančních prostředků, aby hotel odkoupil. My jsme mu jen garantovali, že mu poté povolíme hotel s věžičkami zbourat."

Jak to zařídíte, aby hotel veřejnost nebránila a není náhodou ta budova  památkově chráněna?

„Nepodaří se nám to sice už obstarat všechno za stavu nouze, ale co se dá dělat. Na všechny úkoly však  máme své zkušené spolupracovníky. Například  stejná parta, která organizovala   a podepisovala petici za přejmenování prostranství před velvyslanectvím  Ruska na Náměstí Němcova, už nyní organizuje a se stejnými lidmi podepisuje i petici za zbourání hotelů na Podbabě. Ale nenecháváme to jen na té petici. Jiná parta zase bude pravidelně jako v případě pomníku Koněva, hotel pavidelně poškozovat nápisy hanobícími Rusko. Na radnici pak pod tlakem demokratické veřejnosti lehce prosadíme, aby zastupitelé  šestky rozhodli, aby se ta obludná budova zbourala."

Jak to například uděláte, aby tu partu vandalů nechytila třeba městská policie?

„Chytil ji snad někdo, když ničili pomník Koněva? To jsou totiž vandalové profesionálové."

Už víte, co budete podnikat s volným prostorem, který vznikne po zbouraném hotelu na Podbabě?

„To už bude v režii našeho německého partnera, který nám radil a financoval už  toho  Koněva."Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...

 

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)