Svátek má: Lada

Politika

Velikost textu:

Putin přijel na motocyklovou show na Krymu na motorce (VIDEO)

Putin přijel na motocyklovou show na Krymu na motorce (VIDEO)

<< VIDEO >> Ruský prezident Vladimir Putin navštívil Krym, kde se setkal s motocyklovou skupinou „Noční vlci“. Ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí v této věci důrazně protestovalo.

Vladimir Putin na "sajdkáře"
11. srpna 2019 - 21:45

Putin se objevil v sobotu na motocyklové show "Shadow of Babylon" pořádané "Night Wolves". Přijel na místo setkání spolu s dalšími motocyklisty a vezl v přívěsu motocyklu „Ural“ krymského premiéra Sergeje Aksjonova a sevastopolského gubernátora Michaila Razvožajeva. Vedle ruského prezidenta jel na motorce vůdce „Night Wolves“ Alexandr Załdostanov.

Po příjezdu Putin přednesl krátkou řeč, ve které ocenil skupinu Noční vlci za kultivaci „velké tradice“ „udržování toho nejlepšího v ruském srdci“. „Noční vlci“ uspořádali svou show na Krymu již po jedenácté. V rámci této akce jsou plánovány koncerty a pyrotechnická představení.


Během prvního dne navštívilo motocyklovou show podle pořadatelů přes padesát tisíc lidí.

Putinova cesta na Krym se setkala se silným protestem ukrajinského ministerstva zahraničních věcí, které uvedlo, že „tato cesta, stejně jako všechny předchozí návštěvy ruských představitelů dočasně okupovaného území Ukrajiny a nekonzultované s ukrajinskými orgány, jsou vážným porušením suverenity státu a územní celistvosti našeho státu ruskou stranou. “. Prezentaceí návštěvy jako normální cesta byla ukrajinským ministerstvem zahraničí označena jako „špatná“.

„Krym a Sevastopol jsou nedílnou součástí suverénního území Ukrajiny," uvedlo ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny.

Podle ruské agentury RIA Novosti se Putin setkal s „Night Wolves“ mnohokrát, a to i na Krymu, ještě před jeho připojením. V roce 2009 se jako šéf vlády zúčastnil show v Sevastopolu a přijel tam na motocyklu. V roce 2011 dorazil na shromáždění Night Wolves v Novorossijsku, kde řídil tříkolku  Harley-Davidson. V roce 2012 přijel o čtyři hodiny později na setkání s tehdejším prezidentem Ukrajiny Viktorem Janukovyčem v Jaltě, protože nejprve jel na základnu „Nočních vlků“ v Sevastopolu.Krym se stal ruským regionem po referendu konaném v březnu 2014, ve kterém 96,77% krymských voličů a 95,6% obyvatel Sevastopolu hlasovalo pro vstup do Ruska. Krymské orgány uspořádaly referendum po převratu na Ukrajině v únoru 2014. Ukrajina stále považuje Krym za své, ale dočasně okupované území. Ruské vedení opakovaně prohlašovalo, že obyvatelé Krymu demokraticky, v plném souladu s mezinárodním právem a Chartou OSN, hlasovali pro sloučení s Ruskem. Podle ruského prezidenta je otázka Krymu „zcela uzavřena“.

(rp,prvnizpravy.cz,kresy, bbc, foto:arch.)