Svátek má: Marek

Politika

Velikost textu:

Proč fanoušci z města s největší synagogou v Česku křičí Jude Slavie

Proč fanoušci z města s největší synagogou v Česku křičí Jude Slavie

Fotbalový zápas mezi Slavií a Plzní, který skončil debaklem Viktorie 0:4, provázela bojovná atmosféra i v hledištích a nakonec i na sociálních sítích. "Jak se fandí na fotbale, to je ukázka chování celé společnosti," usoudil jeden diskutující komentátor.

Z tribuny obsazené fanoušky Plzně létaly dělobuchy na trávník
5. září 2018 - 08:10

Trenér Plzně Pavel Vrba se hned po utkání zmínil, že jej netěšily výkřiky z řad domácích diváků o "zkur..né Plzni".


Na trávníku zrovna hrála na housle slavistickou hymnu desetiletá Zuzana Semerádová

Proč zrovna v tuto chvíli z kotle plzeňských fanoušků znělo Jude Slavie?

Zatím rekordní návštěva tohoto ročníku ligy byla při utkání Slavia Praha - Viktoria Plzeň

Fanoušci Slavie zase čoudícími světlicemi začoudili na několik minut prostor nad trávníkem hřiště v Edenu


To však neměl činit. Vulgarní fandění sice Vrbovi vadí, ale šéfovi Slavie Jaroslavovi Tvrdíkovi vadily zase několikanásobné rasistické výkřiky ze strany Plzeňanů. Ty začaly už před utkáním, kdy desetiletá houslistka Zuzana Semerádová hrála na trávníku melodii slavistické hymny.

"Již v době, kdy malá fantastická houslistka hrála hymnu Slavie, skandovali fanoušci Plzně Jude Slavie," poznamenal v odpovědi na svém twitteru Jaroslav Tvrdík.

"Proč zrovna fanoušci z města s největší synagogou v Česku křičí Jude Slavie," divil se uznávaný fotbalový novinář Stanislav Hrabě po utkání Slavia - Plzeň 4:0."Slavia vyhrála, protože prostě byla lepší," tohle také  připustil kouč Plzně Pavel Vrba,  jehož svěřence čekají silní soupeři v Lize mistrů.

"Přesně takový důraz i atmosféra nás čeká. Možná to bylo víc než za hranicí, co se týká diváků, bylo to takové zvláštní. Doufám, že v Lize mistrů nás nečeká to s tou zkur..nou Plzní…" konstatoval Vrba. Nakonec už víte, jak se to s tím jeho názorem dál vyvrbilo.

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace bude mít na programu ve čtvrtek 6. září 2018 co projednávat. Úlety v podobě čmoudících světlic a na trávník vhozených dělobuchů ale i dalších předmětů nejsou vůbec pro potrestnané fotbalové kluby levné.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)