Svátek má: Lumír

Politika

Velikost textu:

Odezírali jsme na sokolském sletu z fotografií .. Já si pískám pro radost

Odezírali jsme na sokolském sletu z fotografií .. Já si pískám pro radost

Z tuzemského dění v době všesokolského sletu Prvnizpravy.cz pořídily desítky fotografií. Vybrali jsem jich pár a pokusili se z těch fotografií uhodnout třeba to, co zobrazené osoby řekly nebo si jen myslely. Nevylučujeme, že jsme se i trefili.

Z režie mám pokyn, že jej máme nabrat. Je to prý údajný ministr zahraničí
7. července 2018 - 08:10


"Včera mi volal pan  Tvrdík, jestli bychom tohle tady nezantačili ještě jednou za čtrnáct dnů, ale  před fotbalovým zápasem  Slavie Praha. Má k tomu důvod, Chce, aby se slavistickému týmu říkalo červenobílý balet," řekla to tanečnice Lucie Horáková svému tanečnímu partnerovi při náročném vystoupení na úvod druhého sletového dne v pražském Edenu?"To až budu vyprávět, že nás ze stadionu vyvedl samotný Jan Žižka s palcátem, tak to mi nikdo neuvěří," řekla to jedna ze cvičenek skladby Ženobraní své spolucvičící?


"Na tuhle pozici nepřišel žádný jamajský běžec Bolt, ale už v předminulém století Miroslav Tyrš," poučil jeden  ze cvičenců skladby Borci druhého cvičence?


"Kdo na to přišel, že se takhle rovnoměrně lépe opálíme," zeptal se někdo z borců při tomto cviku?


"Vidím město veliké, kde v nějakých Vršovicích vyhraje v roce 2019 ligu zdejší fotbalový tým, ale proč se mi do těch vidin promítá pořád nějakej klokan, to nevím," prohlásila postava kněžny Libuše?"Z režie mám pokyn, že jej máme nabrat. Je to prý údajný budoucí ministr zahraničí," řekl to asistent kameramana při natáčení postavy předvadějícího medvěda?

"Chvíli tady cvičí v úborů kluků a už si vyskakují. To jsou prostě ženské," pomyslel si starší žák o spolucvičích dívkách, které doslova zaskočily na místě, kde u kluků k osobám a chybělo obsazení."Nějaký blbeček nás podezříval, že našimi oranžovými šaty zde děláme politickou kampaň, což je blbost. I když alespoň nějaký ministr  z Lidového domu  se  na nás mohl přijít podívat," pomyslela si jedna ze cvičenkyň při odchodu po zacvičené skladbě?"Já nejsem medvěd, já jsem Vašek," zacitoval úryvek výkřiku z klasické opery Bedřicha Smetany muž převlečený do umělé kůže medvěda?"V tom prvním patře jsem měl být já, protože jsem nejlehčí, ale někdo tam byl holt dříve," pomyslel si klučina v kroužku v přízemí."Kdyby se slet konal v červnu, tak tu na druhý den sokolských hromadných vystoupení byl alespoň  jeden člen vlády," pomyslela si s českou vlaječkou a s malým děckem v náručí současná poslankyně ale také  bývalá mistryně obrany Karla Šlechtová?"To je lež, že mne  tady na sletě diváci vypískali. Já jsem třeba po přečtení mého jména slyšel hlasitější potlesk a  nakonec i já si sám také pískám, jen tak pro radost," řekl to český premiér Andrej Babiš, který v tomto století byl patrně svým postavením  nejvyšším politikem v zemi sledující osobně sokolská sletová  vystoupení.
(ps, SportovniListy.cz, foto: ps)