Svátek má: Oto

Politika

Velikost textu:

Nikdo nepotřebuje tak naléhavě, aby byl Poche ministrem, jako sám Poche

Nikdo nepotřebuje tak naléhavě, aby byl Poche ministrem, jako sám Poche

"Šachy kolem pana Poche nasvědčují tomu, že za nominací pana Poche stojí pan Poche sám. Nikdo také nepotřebuje tak naléhavě, aby byl pan Poche ministrem zahraničních věcí, jako právě Poche," konstatuje ve svém komentáři bývalý ministr a člen ČSSD Ivan David.

Ivan David
6. září 2018 - 08:17

"Nejenom vyšší důstojník, ale i vyšší politik dobře ví, že si nemůže dovolit jít do prohrané bitvy, neboť by ho oslabila, ne-li odstavila. Určitě to ví i pan Hamáček," má jasno Ivan David.

"Z jeho chování je zřejmé, že si nominovat někoho jiného nemůže dovolit. Pan Poche není někým, kdo by mohl uspět v tajné volbě na předsedu strany, ale byl by tím, kdo může být ustanoven jmenováním. Poche je Hamáčkova prohraná bitva, která ČSSD dále oslabí. Po volbách bude málo záležet na tom, kdo bude nominován. Prezident ví, že to bez něj nejde. Proto to půjde bez pana Poche a možná i bez pana Hamáčka," píše se v Davidově komentáři."Klientelistický systém v ČSSD funguje, ale její funkcionáři zapomněli, že mimo ČSSD už nefunguje. Klientelistický systém je poslední stádium. Návrat z něj je možný, jen když patroni přejdou do jiné struktury, protože ČSSD je už vytunelována. Toho co zbude by se pak musely ujmout autentické osobnosti. Jestli ještě nějaké zbyly," uzavřel svůj komentář, který na webu Novárepublika.cz Ivan David nazval  Hybatel Poche.

(ps, Novarepublika.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)