Svátek má: Marek

Politika

Velikost textu:

Němci měli pro Čechy připravený scénář s masivní rasovou genocidou

Němci měli pro Čechy připravený scénář s masivní rasovou genocidou

Bylo jich jednadvacet. Od bývalého poslance ODS či dnešního vicehejtmana, přes několik podnikatelů až po dva komunisty - europoslance Jaromíra Kohlíčka a Josefa Skálu, kteří přicestovali do Kurska , kde se před 75 lety otočila východní fronta. Ze států mimo území někdejšího SSSR byli jediní.

Jaromír Kohlíček a Josef Skála na besedě s novináři o Kursku
9. září 2018 - 09:01

"Ze Slovenska i z řady jiných zemí dorazily aspoň písemné gratulace. Od nás se neráčila obtěžovat ani ambasáda. Třeba nás za to zase někoho povýší v NATO," poznamenal na prezentaci návštěvy v Kursku Josef Skála. "V Kursku jsme zažili oslavy, které přitáhly statisíce lidí. Ze všech generací. Tak spontánní vděk za to, čemu před 75 lety aplaudoval i okolní svět, se nedá vynutit. A u nás?   Kdo má  odvahu říci nahlas, co Kurská bitva znamenala právě pro nás? Teprve po ní se přece fronta posouvala už jen západním směrem. Teprve pak bylo »jen« otázkou času, kdy se svoboda vrátí i k nám. Krev Rudé armády je dnes ve zvyku brát div ne jako samozřejmost. Podobně jak nadživotní vypětí všech, kdo ji podporovali z týlu – včetně milionů žen i dětí. Je to nemravná samovazba ducha. Co bere jezuitským obloukem, je načase nazvat pravým jménem. Rusko mělo kam ustoupit. Klidně až za Ural," dodali střídavě Jaromír Kohlíček a  Josef Skála.

"Víte, co jsme si v Kursku uvědomili? Že Němci měli v době tehdejších válečných operací jasno o konečném řešení české otázky. To  by bylo na pořadu hned poté, až by tzv. Třetí říše vyhrála.  Němci měli připravený  scénář s masivní rasovou genocidou," připomenul Jaromír Kohlíček.


"Po místech impozantního výkonu Rudé armády – a odtud do Moskvy – jsme najezdili přes tisíc kilometrů. Moderní vlakovou soupravou i po silnicích, které jsou většinou v lepším stavu než u nás. Ještě před pár lety to bylo obráceně. V Rusku je teď lemuje i pečlivě pěstěný trávník. Čistota a pořádek, nevídané i v řadě lokalit pražského centra, zdobí Kursk i okolní města a obce. Obchody nabízejí sortiment plně srovnatelný s tím u nás. Velká většina potravin je domácí provenience. Zbytek pochází ze zemí, které se sankční mánii dokázaly vyhnout. To jídlo navíc neprošlo »kastrací«, v níž si tak libuje Evropská komise. Voní a chutná jako za našich dětských let. Poznali jsme Rusko jako zemi čilého stavebního ruchu - výrobní i rezidenční povahy. Dojmem tzv. policejního státu rozhodně nepůsobí. Policisty  na ulicích nevidíte v takovém počtu, v jakém se rojí ve Francii či Německu i v dalších západnch zemích. Tam mnohdy policisté korzují v plné polní. V Rusku jich většina nenosí ani pistoli, pouta a obušek," konstatoval Josef Skála.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)