Svátek má: Helena

Politika

Velikost textu:

Nakonec králíky ministryně Taťany Malé prověří etická komise univerzity

Nakonec králíky ministryně Taťany Malé prověří etická komise univerzity

Mendelova univerzita vydala tiskové prohlášení k Diplomové práci Taťány Malé, ve kterém je uvedeno, že tuto práci prověří univerzitní etická komise. Že by se veřejnost dozvěděla, kdo byl vedoucím její práce a kdo byl ve státnicové komisi, která tehdy zkoušela ministryni spravedlnosti?

Nezkoumala Táňa náhodou i tebe?
10. července 2018 - 08:26

"Diplomovou prací ministryně spravedlnosti Taťány Malé, která je absolventkou Mendelovy univerzity v Brně, se bude zabývat etická komise univerzity. Podle rektorky Danuše Nerudové je důvodem otázka plagiátorství," píše se v tiskové zprávě, kterou brněnská univerzita vydala druhé červencové pondělí ještě předtím, než ministryně spravedlnosti Malá oznámila, že ve funkci člena vlády končí.


„V diplomové práci paní Malé jsou v literárním přehledu, který shrnuje poznatky o technologiích ustájení králíků a požadavcích na mikroklima, v určitých pasážích namísto originálních citací opsány parafráze citací z diplomové práce zpracované na podobné téma v roce 2003," zdůraznila ve zveřejněném prohlášení a za vysokou školu  znovu rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

"Etická komise univerzity má na projednání případu měsíc. Jde o jedenáctičlenný orgán složený z členů akademické obce. Mendelova univerzita v Brně také zadala zpracování externí právní analýzy případného dalšího postupu. Její vyhotovení očekává v řádu týdnů," píše se závěrem zprávy."Diplomová práce Taťány Veličkové (Malé) splnila svým charakterem požadavky, které jsou na závěrečné práce kladeny. V roce 2005 nebyly závěrečné práce digitalizovány, kontrola citací a zdrojů byla velmi omezená. Přestože jsou zde nesrovnalosti v otázce citací a teoretických východisek, považujeme výsledky práce za originální, jelikož přináší nové poznatky.  Diplomové práce jsou na Mendelově univerzitě v Brně digitalizovány od roku 2006.  Od roku 2014 je Mendelova univerzita v Brně zapojena v národním registru závěrečných prací Theses," je uvedeno v předchozím prohlášení univerzity.

(ps, mendelu.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)