Svátek má: Helena

Politika

Velikost textu:

Místopředseda sněmovny Hanzel dokázal, že jej nevychovaly srny

Místopředseda sněmovny Hanzel dokázal, že jej nevychovaly srny

"Já jsem vám chtěl představit svůj hlas, protože některá média píší, že jsem tady ještě nevystoupil a že jsem němý. Takže vám chci říct, že nejsem němý a že mě nevychovaly srny," zahájil své historicky první vystoupení kandidát a následně zvolený místopředseda sněmovny Tomáš Hanzel.

Tomáš Hanzel konečně našel místo, odkud se hovoří ve sněmoně
11. července 2018 - 08:22

"Ale teď vážně. Před vstupem do Poslanecké sněmovny jsem vykonával dvanáct let funkci primátora města Karviné a myslím si, že za svoji práci jsem se nemusel nikdy stydět. Pokud budu zvolen do funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny, udělám všechno pro to, abych ji důstojným způsobem reprezentoval," konstatoval Tomáš Hanzal.

"A mé zkušenosti z komunální politiky, byť nezastírám, že je to samozřejmě zcela diametrální rozdíl a úplně jiná disciplína, se pokusím přenést i do řízení tohoto ctihodného orgánu. Chtěl bych vás poprosit o vaši podporu. Chci vám ještě říct, že k této volbě přistupuji s maximální pokorou a respektem. Děkuji vám,"  uzavřel za potlesku napříč sněmovnou v té době ještě kandidát na místopředsedu Poslanecké sněmovny.

 


"Vážené kolegyně, vážení kolegové, děkuji vám za vaše hlasy. Jak jsem říkal, udělám všechno pro to, abych důstojně reprezentoval toto ctihodné shromáždění, a těším se na spolupráci s vámi se všemi. Děkuji," řekl Tomáš Hanzel po svém zvolení místopředsedou sněmovny.

Tomáš Hanzel stejně jako jeho předchůdce na postu místopředsedy Jan Hamáček nemá akademický titul a ve svém životopisu neuvádí ani, že by nějakou vysokou školu studoval. Má to nepopiratelné výhody. Nikdo jej totiž  ze závislých novinářů nemůže nachytat, že by při psaní své diplomové práce opisoval.

(ps, Poslanecká sněmovna, Prnizpravy.cz, foto: psp.cz a ps)