Svátek má: Oto

Politika

Velikost textu:

Komunisté mají o prohlášení premiéra jasno: Babišův trapný úlet

Komunisté mají o prohlášení premiéra jasno: Babišův trapný úlet

KSČM odsoudila výroky českého premiéra Andreje Babiše (ANO), které na její adresu vyslovil během návštěvy Německa po  položení  věnce k berlínské zdi. 

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip
7. září 2018 - 08:10

Poté, co Babiš položil věnec u části památníku, na níž jsou fotografie obětí rozděleného Berlína, dostal od novinářů otázku, jestli není zvláštní, že uctil památku komunistických obětí jako premiér vlády ČR, kterou komunisté podpořili.

"Komunisti, KSČM nemá na naši vládu žádný vliv,"  uvedl s tím, že ji jen "jednorázově podpořili". Poté si ještě bývalý člen KSČ vzpomenul, že by měl něco dodat a dodal.

"Měli KSČM zakázat,"   poznamenal k událostem téměř před třiceti lety na adresu polistopadových elit. Premiér se ještě pochlubil, že jestli někdo komunisty oslabil, tak to bylo právě hnutí ANO.


"Jde o trochu nabubřelou a blížícími se volbami způsobenou vychloubačnou rétoriku, která nemá žádný vliv na práci KSČM a autorovi spíše škodí, než pomáhá. Ale to je jeho věc," prohlásil předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, který považuje  Babišův úlet jako předvolební tah.

"Vracení se k minulosti je pouze zástěrkou. Má odpoutat pozornost od současných problémů. KSČM je demokratickou parlamentní stranou, která má co říci ke směřování domácí i zahraniční politiky ČR. Často můžeme vidět, že náš volební program je inspirativní pro mnohé politické strany, a to i pro hnutí ANO," komentovala premiérovo prohlášení poslankyně KSČM Miloslava Vostrá.  Poslankyně si ještě všímla,  že Babiš před volbami  ztrácí nervy.  Podle ní dobře  ví, že zvláště v hlavním městě, ale i na jiných radnicích velkých měst, se jeho hnutí zrovna nevyznamenalo.

(ps, KSČM, Prvnizpravy.cz, foto: ps)