Svátek má: Matouš

Politika

Velikost textu:

Komu nejvíce smrděl vepřín v Letech u Písku poslanče Schwarzenbergu?

Komu nejvíce smrděl vepřín v Letech u Písku poslanče Schwarzenbergu?

Nejstarší poslanec v zemi Karel Schwarzenberg vyjádřil své pocity na výroky místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa, který kritizoval vládu za zbourání vepřína v Letech u Písku a další náklady převyšující půl miliardy korun za odstranění stavby a napsal ostrou kritiku. Jenže všechno je jinak.

Na webu Mapy.cz si můžete zjistit komu smrděl vepřín v Letech u Písku
12. srpna 2019 - 08:19

"Já jsem nikdy neměl iluze o tom, že by naši komunisté měli jakýkoliv cit pro lidskou důstojnost, nebo že by pro ně lidský život hrál nějakou významnější roli. Přesto mě vyjádření pana předsedy Filipa překvapilo. Místo aby ve studu mlčel, zveřejnil následující vyjádření," postěžoval si čestný předseda TOP 09.

Abychom pochopili kritiku  Karla Schwarzenberga, který byl až v dospělosti adoptovaný  svým strýcem, aby po něm získal nárok na jeho majetek a současně adoptovaný syn po roku 1990 restituoval majetek v této zemi i po svých skutečných rodičích, což podle Wikipedie české ani československé zákony neumožňovaly, je nutno vědět i účel, proč politikovi TOP 09 vepřín v Letech u Písku tolik smrděl.

Na jedné straně nejstarší poslanec v zemi  chválí zbourání vepřína a bojuje za zmonumentování pietního místa v Letech u Písku s úctou k  postiženým a v mnohém případě i na následky vypuklé epidemie umírajícím v pracovním táboře zadržovaným občanům Protektorátu, ale už zapomene dodat, že hned sousední pozemky jsou ve vlastnictví jeho syna Jana Schwarzenberga, na něhož převedl své restituované pozemky, když se stal ministrem zahraničních věcí.

Ostatně si to můžete zjistit sami velmi jednoduchým způsobem, protože nedávno spuštěná nová  služba na webu Mapy.cz to umožňuje.

Stačí si najít na mapě Lety u Písku, konkrétně budovy vepřína (ty vidíte na obrázku ve žlutém oválu) a pak kliknout si pravým tlačítkem na myši na zalesněné pozemky nad budovami vepřína. Z  nového rámečku plného otázek, když  kliknete na dotaz: Co je zde? v pravém roku se objeví další informace. Vás zajímá Informace o parcele v katastru nemovitostí a tak na ten text rovněž klikněte.   Objeví se vám tabulka, z které zjistíte, že pozemek   na mapě označený šipkou patří Janu Schwarzenbergovi a má například rozměry 154 hektarů.


Příspěvek nejstaršího poslance v zemi uveřejněný na jeho facebookovém profilu a jeho ostrá kritika komunistického poslance nikoho nepřekvapí. Co však každého soudného člověka vyděsí, jsou silně antikomunistické názory přátel a čtenářů profilu poslance TOP 09. Převažují ty, které jsou vulgární a hrubě a sprostě urážejí samotného předsedu KSČM, ale co je horší, někteří čtenáři projevují  litost, že se místo sametové revoluce, komunisté nelikvidovali. "A přitom kandelábrů je dost," napsal například jeden facebookový přítel poslance Schwarzenberga.


(ps, facebookový profil  Karla Schwarzenberga,  Mapy.cz, Prvnizpravy.cz, foto: Mapy.cz)