Svátek má: Bedřich

Politika

Velikost textu:

Klaus junior připomenutím výročí Dekretů prezidenta Beneše to rozjel

Klaus junior připomenutím výročí Dekretů prezidenta Beneše to rozjel

Poslancovi Václavovi Klausovi stačilo říci mimo jiné ... „Dnes 75 let od Benešových dekretů - jako důsledku II. světové války, kterou jsme jako Češi ani nerozpoutali, ani neprohráli," a na jeho facebookovém profilu se rozjela diskuse stovek čtenářů s nejrůznějšími názory.

Poslanec Václav Klaus junior při přednášce v březnu 2019
30. července 2020 - 08:15

Poslanec Václav Klaus ve svém poselství proneseném ve videopozdravu natočeném v Krkonoších pod Sněžkou připomenul, že nedaleko od místa natáčení Němci v roce 1938 povraždili české celníky a že tam ještě stále žije jedna Češka, která musela v roce 1938 opustit s rodiči svůj domov za dramatických  okolností. Klaus junior se vyjádřil pro nerušení Dekretů pana prezidenta Beneše, které byly před třičtvrtě století nutné vyhlásit.

Klausův komentář sklidil celou řadu dalších názorů ...

„Neexistovaly žádné "Benešovy dekrety". Toto sousloví podporují tzv. "sudeťáci". Jen jen a pouze o "dekrety prezidenta republiky". Jejich přijetí bylo ve své době nutností, jejich prosazení by samotný prezident Beneš neovlivnil! Je jedno, co dnes vyřvávají "lancmančafty" (SDL)! Ovšem průšvihem byla jak poslední "českoněmecká deklarace", tak jednání s křiklouny ze SDL! " má jasno jeden ze čtenářů.

„Zapomíná se, co řekl  2. ledna 1990 prezident Československa Václav  Havel na tiskové konferenci v Berlíně: Kdyby záleželo jenom na mě, tak bych dekrety presidenta Beneše okamžitě zrušil. Od té doby jenom politický diletant nechápal a nechápe, co byl zač prezident Havel a co jsou eurohujerské havlistické strany," konstatoval jeden z mnoha diskutujících čtenářů.

„Válku jsme neprohráli... Němci nevyhráli... a ani jeden se dle toho nechová... Vše je jen velký podvod," napsala další svým přesvědčením neosamělá čtenářka.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Václava Klause, foto: ps)