Svátek má: Helena

Politika

Velikost textu:

Co v květnu ČT p(r)odělala za 135 korun měsíčně od každého z nás

Co v květnu ČT p(r)odělala za 135 korun měsíčně od každého z nás

Znáte to. Na co by lidi měli nadávat, když ne na televizi. Na druhou stranu, proč ne, když alespoň té české vlastně České televizi posíláte 135 korun měsíčně, ale to není žádné předplatné, ale vynucený poplatek, který zaplatíte, jen proto, že máte doma televizi.

Česká televize na Veletrhu vědy 2018
10. června 2018 - 04:01

Co vás v dubnu 2018 v České televizi mile i nemile překvapilo?

"Se zájmem  jsem se po dva nedělní večery díval na dvoudílný film Dukla 61. Film přiblížil divákům drsné pracovní prostředí horníků a jejich počínání v krizových situacích v době, kdy jámu Dukla postihlo  hornického neštěstí. Film nebyl dokumentem a proto ani mnohé souvislosti s tragédií se ani pozorný divák z něho nedozvěděl, nicméně i to, že jsem si sám další informace vyhledal na internetu  dostupných zdrojích, považuji za přínos filmařů k události a k poctě zahynulých horníků," komentoval své divácké zážitky student politologie, který si nepřál být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.


Čekali jsme od vás, že se budete věnovat zpravodajství nebo publicistice na ČT?

"Sledují pravidelně Události a Události komentáře a další zprávy a řeknu vám, na co se vůbec netěším. Jsou to příspěvky od Lukáše Matheho,  stáleho zpravodaje působícího v Bratislavě. Při každém  jeho vystoupení máte totiž pocit, že ten synek tam je za trest. Mít smutného muže v Bratislavě v roce, kdy oslavujeme stoleté výročí společného státu, to je sabotáž vzájemných česko-slovenských vztahů. Přitom Česká televize má ve své stáji půvabnou Slovenku, která moderuje desetiletími osvědčený magazín Objektiv. Když jsem před mnoha měsíci slyšel její libozvučnou  slovenštinu, byl jsem z toho nadšený. Konečně Česká televize začala vyrábět společný česko-slovenský pořad, i když  nevím proč, se zatím na Slovensku nevysílá. Je chybou, že století Československa se sice  probírá na televizní obrazovce ze všech možných pohledů, ale  Česká televize s tou slovenskou nemá žádný společný pořad, jaký mají třeba komerční televize i v  podobě populární československé soutěže Superstar.  Nakonec i tím, že pošle Česká televize do Bratislavy smutného muže, aby informoval, co se na Slovensku děje, je také postoj."

Vy jste si nevšiml žádné změny v televizním zpravodajství?

"Pokud myslíte, že tou změnou má být plnovous syna bývalého ředitele televize Nova Vladimíra Železného, konkrétně hlavního moderátora Událostí Jakuba Železného, který nyní vypadá, jako sarajevský atentátník z roku 1914, tak tu změnu jsem zaznamenal. Rád bych však uvítal jiné změny. Proč mezi z ulice pozvanými komentátory politického dění  převažují zaměstnanci médií, která patří, jak vždy pan prezident Miloš Zeman nezapomene podotknout, gaunerovi Bakalovi."


Prvnizpravy.cz dříve napsaly ...
(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)