Svátek má: Marek

Politika

Velikost textu:

Četl Zeman vůbec Malého Bobše a nebude bloboun ptákem roku?

Četl Zeman vůbec Malého Bobše a nebude bloboun ptákem roku?

Analytické oddělení jednoho média, na jehož provoz téměř každý český dospělý občan přispívá měsíčními poplatky, sleduje 24 hodin denně téměř všechny výroky hlavy státu, aby občané při prezidentově pochybení věděli, že jejich český prezident je uvedl v omyl.  

Kachna a ještě k tomu na neděli
9. září 2018 - 16:05

Je dobře, že si platíme nějaké úředníky, kteří propírají každé slovo Miloše Zemana a hledaji v nich nějaké chyby?

"Je. Ostatně, o čem by ten rozhlas vysílal, kdyby to oddělení neměl. Na druhou stranu to oddělení prezidentovi dělá ohromnou reklamu a i když sice zjistí, že pták  blboun nejapný nevyhynul na   Mauriciusu, ale na Madagaskaru, leč  při té příležitosti se opět uvede, že Miloš Zeman novináře nemá, ale opravdu nemá rád," řekl student politologie, který si nepřeje být jmenovaný. Jako důvod utajení svého jména, student dodává, že se obává, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Že si prezident myslí, že jsou novináři blbouni, to není nic nového, ale čím by se jiným mělo oddělení zabývat?

"Mne by třeba zajímala jiná otázka. Na nedávném proslovu k prvňáčkům prezident řekl, že jako první knihu četl Káju Maříka, zatímco jeho žena četla jako první knihu Malého Bobše. Nikdo už nevypátral, zda Miloš Zeman si Malého Bobše rovněž přečetl. Nu a tak jsem celý prezidentův projev analyzoval sám."

A k čemu jste dospěl?

"Mám důkaz i když nepřímý, že Miloš Zeman Malého Bobše také četl. Vyplynulo to z následné poznámky, kdy po přiznání své ženy ze své prvočetby, prezident prohlásil, že Kája Mařík je lepší než Malý Bobeš. Z toho plyne, že Miloš Zeman musel Malého Bobše číst, když si dovolil veřejně porovnat obě díla napsaná za první republiky a určená v případě Káji Maříka pro katolicky založené děti a v případě Malého Bobše pro děti proletářů."

Co říkáte, že prezident přirovnal novináře k ptákům  blbounům nejapným  a přál si, aby novináři měli stejný osud jako blbouni, aby vyhynuli?

"No, co na tom chcete analyzovat? Vždyť první, který by byl zoufalý z vyhynulých novinářů by byl právě Miloš Zeman. Vždyť on si je ty blbouny  po těchto přehnaných hláškách testuje, jak mu na to skočí."

To je skvělé. Známe tři prezidentova poselství. Jedno bylo určené  starostům, další    diplomantům s tím blbounem nejapným a nakonec to třetí   prvňáčkům s tím Malým Bobšem. Jak se s tím vypořádat?

"Třeba by mohli ptákologové  vyhlásit blbouna nejapného Ptákem roku, pokud ovšem už blbouna v každoroční anketě nepředběhl jiný pták."


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu v tomto případě na neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)