Svátek má: Klement

Politika

Velikost textu:

Andrej Babiš starostku Sokola prosil, aby jej na sletu oficiálně nevítala

Andrej Babiš starostku Sokola prosil, aby jej na sletu oficiálně nevítala

"Slet byl opravdu úžasný. Vzniklo něco naprosto úžasného a majestátního.Vlastně je to takový obraz, jak by měla fungovat naše země ve všech ohledech," napsal mimo jiné k všesokolskému sletu český premiér Andrej Babiš.

Andrej Babiš na tribuně v Edenu
9. července 2018 - 08:15

"Tenhle týden byl extra sváteční. Oslavili jsme Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, připomněli si upálení mistra Jana Husa a v pražské Eden Aréně byl XVI. všesokolský slet. Šel jsem se s naším vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou podívat na závěrečnou zkoušku i samotnou akci a bylo to bombastické. Strávil jsem tam odpoledne tři hodiny a večer dvě a půl," píše na svém facebookovém profilu premiér Andrej Babiš.

"Jak už jsem vám psal k videu, novináři si všimli, že během večera někteří lidi pískali, když mě moderátor ohlásil. Já jsem teda paní starostku České obce sokolské prosil, aby mě brala jako normálního hosta a vůbec mě oficiálně nevítala. Nikdy mi to není moc příjemné. No nedali si říct. Prý pro ně bylo důležité mě ohlásit. Takže část lidí tleskala, část pískala. Předpokládám, že jim unikl ten drobný fakt, že jsem na vládě přesvědčil kolegy, abychom zvýšili Sokolům rozpočet z pěti milionů na čtyřicet. Původní rozpočet na oslavy 100. výročí založení republiky s nimi totiž téměř nepočítal. Byl jsem to já, kdo je zásadně podpořil. Mám je totiž rád a obdivuju je. Hlavně to, že ze 160 000 registrovaných členů je téměř polovina děti.  To je víc, než mají dobrovolní hasiči, kteří v mých očích taky dělají skvělou práci pro lidi. A bez kterých si neumíme představit náš život," píše dál český premiér.

"Nebo možná ti, co pískali, pořád nepochopili, proč jsme zaváděli EET a kontrolní hlášení a že účinně bojujeme proti korupci. A díky tomu všemu dohromady je i víc peněz na akce, jako byla ta v Edenu. Sám jsem v Průhonicích koupil Sokolovnu v dezolátním stavu, nákladně ji zrekonstruoval. Ale ne na kšeft. Nevydělává ani korunu. Zato rodiny s dětmi se mají kde pobavit a děti tu často slaví narozeniny a pořádají se tu i svatby," konstatuje Andrej Babiš.

"Slet byl opravdu úžasný. Hlavně tím, že po celé republice se lidi schází na svých vesnicích a městských částech. Už od listopadu minulého roku trénovali sestavy, které až teprve v hlavním městě dali dohromady. A vzniklo něco naprosto úžasného a majestátního. Vlastně je to takový obraz, jak by měla fungovat naše země ve všech ohledech. Každý bychom se měli den co den snažit žít a pracovat nejlíp, jak umíme. A když se to pak spojí na národní úrovni, dokážeme my Češi úžasné věci," má jasno Andrej Babiš.


"Na Sokolském sletu byly skvělé písničky různých žánrů. Hrozně mě dojalo, jak nakonec udělali chlapi obří lidskou pyramidu a ti poslední nahoře vytáhli českou a slovenskou vlajku. Byla to určitě jedna z nejkrásnějších akcí během letošních oslav 100. výročí založení našeho samostatného státu," pochválil sokoly český premiér Andrej Babiš na svém facebookovém profilu.

(ps, facebookový profil Andreje Babiše, PrvniZpravy.cz, foto: ps)