Svátek má: Adriana

Byznys

Velikost textu:

Paradoxně nepřátelství s USA pomáhá Turecku v rozvoji turismu

Paradoxně nepřátelství s USA pomáhá Turecku v rozvoji turismu

Pozitivní vztahy Turecka s ostatními, zejména s evropskými zeměmi, mají velký dopad na cestovní ruch. Globální cestovní kanceláře, které přivážejí turisty do Turecka, již zahájily podpisy smluv s místními hotely na příští rok.

Ilustrační foto
21. srpna 2018 - 06:20

Počáteční údaje naznačují, že rekordní počet turistů z Německa, Číny a Velké Británie navštíví Turecko v roce 2019, uvedli odborníci z oblasti cestovního ruchu.

Burak Tonbul, člen představenstva společnosti Diana Travel, zástupce kanceláře Thomas Cook pro Turecko, uvedl, že napětí mezi Tureckem a USA se pozitivně projevilo na vztazích mezi Tureckem a Evropskou unií.

Dodal, že pozitivní politické klima se okamžitě promítlo do cestovního ruchu. V Německu je na rok  2019 velká poptávka po dovolené v Turecku.

Tonbul uvedl, že podepsání smluv s hotely se obvykle uskutečňuje koncem října a začátkem listopadu, ale v letošním roce bylo časově posunuto.

"Vzhledem k vysoké poptávce v tomto roce,  jsme začali podepisovat smlouvy už na začátku srpna, v Německu je nyní jen málo protitureckých nálad, pozitivní pohled na Turecko se zlepšuje. Němečtí turisté v příštím roce navštíví Turecko ve větším počtu než letos, " uvedl Tonbul.

Dodal, že stejný trend lze pozorovat i ve vyšším  zájmu britských turistů.

Tonbul uvedl, že navzdory časnému prodeji se ceny hotelových pokojů zvýšily o 7 procent na základě kurzu  eura. Příjmy z turistiky na jednoho obyvatele pravděpodobně překročí  příští rok 700 USD ze současných 630 USD.


Katar oznámil, že do Turecka investuje 15 miliard dolarů poté, co minulý týden  se propadla turecká lira vůči americkému dolaru. Katar znovu ukázal, že je na straně Turecka. Jeho vlajková loď, Qatar Airways změnily trasy 24 letů do Turecka poté, co Saúdská Arábie, Egypt, Bahrajn a Spojené arabské emiráty uvalily embargo na Katar.

Společnost Qatar Airways přiváží turisty do Turecka z dalekých východních zemí, jako je Malajsie, Indonésie, Japonsko a Čína.

Společnost Qatar Airways, která každoročně provozuje 17 letů do Turecka ze šesti různých regionů v Číně, zvýší počet týdenních letů na 24 během příštího roku.

Odborníci z oblasti cestovního ruchu se domnívají, že tento krok významně přispěje k dosažení cíle:  500.000 turistů do Turecka.

Vedoucí společnosti Dorak Holding Ahmet Serdar Körükçü řekl, že Čína je také na straně Turecka, ekonomicky i politicky, tváří v tvář americkým sankcím.

"V letošním roce USA navštíví zhruba 2 miliony čínských turistů, ale vzhledem k americkým sankcím vůči některým čínským společnostem dochází k vážným reakcím. Počet turistů, kteří navštíví v příštím roce v USA, by se měl snížit o 20 procent. Agentury také doporučují Turecko čínským turistům. Očekává se, že přibližně 100.000 čínských turistů přijede místo do USA do Turecka, "řekl Körükçü.

Dodal, že v tomto roce navštíví Turecko zhruba 250.000 čínských turistů a zdůraznil, že toto číslo se v příštím roce zdvojnásobí.

Ruští a iránští turisté navzdory velkým ekonomickým problémům kvůli sankcím ze strany USA,  i nadále přijíždějí do Turecka.

Neşet Koçkar, šéf Anex Tour - jeden z největších hráčů v ruském cestovního ruchu, uvedl, že v letošním roce Turecko navštíví rekordní počet turistů z Ruska.

(rp,prvnizpravy.cz,dailysabah,foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
93.4
CEZ
548
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
799
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
898
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
744
PHILIP MORRIS CR
13600
O2 C.R.
222
UNIPETROL
382.5
VIG
572.5