Svátek má: Magdaléna

Byznys

Velikost textu:

Kapka ke kapce a nová audiokniha je na světě

Kapka ke kapce a nová audiokniha je na světě

Herec Jan Přeučil s Jiřím Werichem Petráškem v minulých dnech dokončili nahrávání knihy „Kapka do žil“.

Jan Přeučil a Jiří Werich Petrášek ve studiu
6. září 2018 - 11:53
(Komerční sdělení)

Ta v tištěné podobě vyšla v ústeckém nakladatelství AOS Publishing už počátkem tohoto roku. Několikadenní natáčení proběhlo v ústeckém studiu Českého rozhlasu, který je mediálním partnerem projektu. Oba pánové si společnou práci pochvalovali.

Herec Jan Přeučil, kterého přizval ke spolupráci nakladatel Pavel Mészáros, oceňuje klidnou a profesionální atmosféru na půdě ústeckého studia a dodává: „Vyprávění Jiřího Wericha Petráška, který v knize osobitým způsobem mluví o svých životních peripetiích, je milé a přívětivé. Zajímavé je, že kniha vznikla z textů z většinou určených pro rozhlas. A já jsem musel knižní text opět vracet do mluveného slova. V regionálním studiu Českého rozhlasu v Ústí nad Labem jsme k tomu měli výborné podmínky,“ uvedl.

Werich ve své knize glosuje situace a události všedního dne. Na texty, jichž většinu před časem odvysílal v rozhlase, obdržel spoustu kladných reakcí od posluchačů. Werichův syn uvedl, že on sám osobně má nejradši tu, jak s dědou hledali Ježíška. Připomíná mu chvíle bezstarostného dětství. A nechybí ani zážitek setkání s tátou.


Přebal audioknihy

Kniha se bude křtít ve středu 12. září v pražské kavárně U sv. Ludmily na Vinohradech za účasti celé řady zajímavých hostů. Samozřejmě nebude chybět autor, nakladatel, Jan Přeučil s Evou Hruškovou, dr. Jan Cimický, zpěvačka Kamila Hübsch a další. A křest to bude tak trochu netradiční, což už znají diváci, kteří někdy viděli pořad „HOVORY W“, s nímž autor společně s nakladatelem a pianistou Karlem Štolbou jezdí po vlastech českých. Nedílnou součástí křtu je totiž produkt, který se objevuje ve filmu V+W „Hej Rup!“.

(red,fr, prvnizpravy.cz,foto:fr)
Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
97.2
CEZ
528.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
844.2
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
908
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
704
PHILIP MORRIS CR
13880
O2 C.R.
222
UNIPETROL
382.5
VIG
609