Svátek má: Ctirad

Byznys

Velikost textu:

Češi začínají požadovat zdravější pracovní prostředí!

Češi začínají požadovat zdravější pracovní prostředí!

Pořadí pracovních benefitů začíná měnit svou popularitu  ve prospěch zdraví. Návrat zaměstnanců do kanceláří, na úřady, ministerstva a další pracoviště je v plném proudu a většina lidí se ptá, co bude dál.

Ilustrační obrázek
30. května 2020 - 16:57

Stále častěji Češi začínají volat po bezpečnějších, zdravějších a lidskému organismu prospěšnějších podmínkách. Nezaměřují se ovšem pouze na důsledky a hrozby pandemie viru COVID 19, ale také na další aspekty svého zdraví, které je možné na pracovištích lépe udržovat.

Vlna pandemie koronaviru, která se prohnala přes ČR, doslova odstartovala u zaměstnanců nejrůznějších profesí celou řadu otázek i obav o své zdraví.

Jak říkám ...


„Je paradoxem, že až taková celosvětová  zkušenost dohnala spoustu lidí ke konkrétním činům. Oproti tomu je pozitivní, že spousta zaměstnavatelů u nás dnes nabízí nejrůznější benefity, které Čechům můžou zdraví posílit,“ uvedla  Kateřina Zaydlarová, ředitelka Centra zdravého sezení. 

Faktem totiž je, že průměrný zaměstnanec stráví každý měsíc ve své práci 40, mnohdy ale i 60 hodin týdně. Pokud pracuje například v kanceláři, má dnes možnost podpořit své zdraví tím, že se dohodne se svým zaměstnavatelem na benefitu ve formě výškově nastavitelného stolu či zdravotní židle.

Končící karanténa navíc prokázala, že lze ve spoustě odvětví kombinovat práci v kanceláři s prací prostřednictvím home office. A právě zde se také začíná objevovat nový trend. Tím jsou zvyšující se žádosti Čechů na jejich zaměstnavatele o benefit ve formě příspěvku na pořízení zdravotní židle domů. Tento benefit se raketovým tempem stává stále oblíbenějším, a to zejména z důvodu, že jej mohou zaměstnanci využívat doma i poté, co mají práci hotovou a dalším způsobem tak posílit své zdraví.

Jak říkám ...


„Lidé se starají o své zdraví více než kdy dřív, každý si je vědom, že je nezbytné být v kondici. Trendem se navíc stává, že zaměstnanci požadují po zaměstnavatelích čím dál více zdravě nastavené pracovní prostředí na úkor ostatních benefitů, které již nejsou tak atraktivní, a to jak v kanceláři, tak při práci doma na home office," má jasno Kateřina Zaydlarová. Je velmi pravděpodobné, že zaměstnavatelé nebudou mít problém vycházet požadavkům na benefity v podobě zdravotní židle či výškově nastavitelného stolu vstříc. Základní modely těchto výrobků totiž s přehledem cenově smetou ze stolu slušnou řádku zbytečně předražených mobilních telefonů, které jsou Čechům jako nástupní benefit často nabízené. Zdravotní židle mají navíc nesporný přínos pro zdraví, znatelně delší životnost a další výhody.


(mm, Prvnizpravy.cz, foto: mm)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
104.6
ČEZ
542
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
688.2
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
701
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
774
PHILIP MORRIS ČR A
15380
O2 C.R.
260
UNIPETROL
382.5
VIG
575