Svátek má: Medard

Regiony

Velikost textu:

Plzeň podpoří domácí hospicovou péči

Plzeň podpoří domácí hospicovou péči

Rada Plzeňského kraje schválila a doporučila zastupitelstvu poskytnout neinvestiční finanční dotace na podporu hospicové péče v Plzeňském kraji pro tento rok.

Ilustrační foto
20. května 2023 - 07:00

„Cílem tohoto našeho dotačního titulu je finančně podpořit poskytovatele zdravotních služeb, kteří zajišťují domácí hospicovou péči a umožňují tím nevyléčitelně nemocným v preterminálním a terminálním stadiu života dožít ve vlastním sociálním prostředí,“ vyzdvihl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais s tím, že o dotaci požádali 3 žadatelé v celkové hodnotě 2 970 000 korun.

Pro plzeňský Hospic svatého Lazara z.s. odsouhlasila dotaci ve výši 2 160 000 korun a pro tachovský Domácí hospic Západ 769 500 korun. Dále zastupitelstvu doporučila schválit neinvestiční dotaci ve výši 45 500 korun pro Hospic sv. Jana Neumanna v Prachaticích.

Podpora výstavby cyklostezek a cyklotras v Plzeňském kraji

„Hospic sv. Jana Neumana má sice sídlo v Jihočeském kraji, ale poskytuje domácí hospicovou péči částečně i v kraji Plzeňském, konkrétně pak v regionu, který s ním přímo sousedí a kde by jinak poskytování péče nebylo zajištěno,“ doplnil radní P. Hais, aby vysvětlil, proč rada doporučuje zastupitelům schválit poskytnutí i této dotace.

Plzeňskénovinky.cz informovala  Ing. Helena Frintová, tisková mluvčí, Krajský úřad Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%