Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Učitelé v kraji obdrží respirátory na základě usnesení vlády

Učitelé v kraji obdrží respirátory na základě usnesení vlády

Ochranné pomůcky obdrží všechny školy a školská zařízení na území Plzeňského kraje.

Distribuce ochranných pomůcek
10. října 2020 - 07:00

Na základě usnesení vlády k Distribuci ochranných pomůcek v souvislosti s onemocněním COVID-19 pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům ze dne  5. 10. 2020 bude distribuováno 153 500 kusů respirátorů FFP2 pro potřeby pedagogických a nepedagogických pracovníků v Plzeňském kraji.

Ve středu 7. října začali příslušníci Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje rozvážet respirátory na určená distribuční místa jednotlivých obcí s rozšířenou působností. Odtud pak budou respirátory distribuovány do jednotlivých školských zařízení.

Pracovníci krajského úřadu Plzeňského kraje pak zajistí rozvor respirátorů na střední školy, učiliště a soukromé školy v regionu. Respirátory byly v úterý 6. října v podvečer dovezeny ze skladu  PČR v Opočínku na požární stanici v Přešticích, odtud bude probíhá další distribuce.Ochranné pomůcky obdrží všechny školy a školská zařízení na území Plzeňského kraje, které bylo k 30. 9. 2020 zapsáno ve školském rejstříku a není mimo provoz. Školy obdrží takové množství respirátorů, které odpovídá poslednímu MŠMT známému stavu průměrného evidenčního počtu zaměstnanců přepočteného, který byl školou/ŠZ vykázán k 30. 6. 2020 na výkaze P1-04.

Plzeňskénovinky.cz informovala Mgr. Alena Marešová, tisková mluvčí Krajského úřadu Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:kú)