Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Hejtman vysvětluje studentům činnost Krajského úřadu

Hejtman vysvětluje studentům činnost Krajského úřadu

Studenti Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích měli možnost se přímo na Krajském úřadě Plzeňského kraje seznámit s činností úřadu, prací zastupitelstva a také debatovat s hejtmanem.

Beseda se studenty
7. listopadu 2014 - 12:00

Domažličtí gymnazisti tak zahájili sérii setkání s hejtmanem, kterého se postupně zúčastní žáci středních škol, které Plzeňský kraj zřizuje.

Čtyřicet studentů domažlického gymnázia zasedlo do lavic zastupitelů v sále Zastupitelstva Plzeňského kraje, kde je přivítal hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs. Cílem setkání je přiblížit mladým lidem více Plzeňský kraj a také činnost úřadu, proto v úvodu prostřednictvím prezentace hejtman Plzeňský kraj a krajský úřad představil a zmínil také úspěchy kraje jak v socioekonomických ukazatelích, tak například ve sportovní oblasti. Poté studenty čekal znalostní test, kdy vybírali vždy jednu správnou odpověď ze čtyř možných.

„Studentů se ptáme na základní údaje o Plzeňském kraji, ale rozhodně je nechceme zkoušet. Byli bychom rádi, aby se s naším regionem seznámili zábavnou formou,“ uvedl hejtman Václav Šlajs s tím, že test si vyhodnocují sami studenti a výsledky jsou pouze pro jejich informaci.

V druhé části setkání měli studenti možnost hlasovat jako zastupitelé prostřednictvím hlasovacího zařízení. Mezi otázkami se například objevil dotaz na zavedení eutanazie nebo úplného zákazu kouření v restauracích.

Návštěvníky Krajského úřadu Plzeňského kraje vítal hejtman

Velmi kladně hodnotila setkání ředitelka školy Jana Štenglová, tak také učitelky, které žáky na besedu doprovázely. Besedy se studenty s hejtmanem budou pokračovat v následujících týdnech až do předvánočního období. Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Alena Marešová, tisková mluvčí  Krajského úřadu Plzeňského kraje.

(jv,foto:kú)