Svátek má: Ivo

Regiony

Velikost textu:

Strážníci pomáhali seniorce ležící na chodníku

Strážníci pomáhali seniorce ležící na chodníku

Při pochůzce plzeňskou Pražskou ulicí si v pondělí odpoledne všimli strážníci starší ležící ženy na chodníku, která se pokoušela zvednout.

Pomoc seniorce
6. března 2019 - 07:00

Přispěchali ihned k ní, aby zjistili, jestli není zraněná a nepotřebuje odbornou pomoc. Paní se sice s jejich pomocí postavila na nohy, ale chůze jí dělala problémy. Přitom si ještě stěžovala na další zdravotní obtíž a působila silně dezorientovaně. Strážníci ji raději posadili do úlevové polohy a přivolali rychlou záchrannou službu. Sanitka následně ženu převezla k ošetření do nemocnice na chirurgické oddělení.

V pondělí před osmou hodinou ranní přinesl poctivý nálezce na služebnu městské policie ve Skvrňanech mobilní telefon, který nalezl v ulici Karla Steinera. O pár hodin později si ho vyzvedla majitelka.

Muž, který jej na služebnu strážníků donesl, uvedl, že ho nalezl ležet ve křoví. Pouzdro s chytrým telefonem obsahovalo navíc ještě bankovní kartu. Ztrátu věcí zjistila mezitím jejich majitelka a snažila se dovolat na telefonní číslo svého telefonu, což se jí podařilo. Vše si přišla šťastná majitelka brzy na služebnu převzít.


Implantovaný identifikační čip zachránil od pobytu v plzeňském útulku zhruba desetiletého labradora.

Janův hrad postavili Lichtenštejnové

Labrador utekl své průvodkyni při venčení a zatoulal se do Štefánikovy ulice, kde ho za pomocí vodítka odchytili strážníci z odchytové skupiny. Podle čísla implantovaného identifikačního čipu se podařilo v evidenci zjistit adresu muže, kterému zvíře patřilo. Od šťastného shledání dvojice chyběla jen chvilka. Strážníci psa naložili do auta a odvezli ho zpátky k majiteli.  

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)