Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Jak se v Plzni respektuje „protialkoholová“ vyhláška

Jak se v  Plzni respektuje „protialkoholová“ vyhláška

Na dodržování „protialkoholové “vyhlášky" v  Plzni dohlíží strážníci.

Kontroly strážníků
15. ledna 2023 - 07:00

Primárním úkolem Městské policie Plzeň je zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku ve městě. S tím souvisí mimo jiné dohled nad dodržováním obecně závazných vyhlášek a nařízení obce. Na počátku května nabyla v Plzni účinnosti městská vyhláška, která reguluje konzumaci alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Požívat alkohol je zakázáno ve vymezených lokalitách, dále na zastávkách veřejné hromadné dopravy a v okruhu do 50 metrů od škol a školských zařízení. Podezřelý z porušení této městské vyhlášky je i ten, kdo se na těchto místech zdržuje s otevřenou láhví nebo jinou nádobou s alkoholickým nápojem.

Naopak zákaz pití alkoholu se nevztahuje například na předzahrádky restauračních zařízení, kaváren, barů, ale jen v provozní době těchto podniků. Alkohol si můžete také dopřát při oslavách Silvestra a Nového roku, dále pak ve dnech a v místech, kde se konají kulturní, sportovní a společenské akce a trhy, pokud je v rámci nich povolen prodej alkoholu a při oslavách mistrovských titulů plzeňských sportovních klubů nebo zisku mistrovského titulu národního týmu.

Zprvu po vydání vyhlášky na její účinnost strážníci spíše upozorňovali, jen ve výjimečných případech sáhli k udělení sankce.Ve spojitosti s vyhláškou zakazující popíjení alkoholu na vybraných veřejných místech odhalili a projednali strážníci městské policie za dobu osmi měsíců její platnosti 655 skutků. Z toho ve 42 případech přistoupili strážníci k odebrání alkoholu a záležitost oznámili věcně a místně příslušnému správnímu orgánu, dalších 127 jich vyřešili v příkazním řízení na místě a ve zbývajících 486 udělili domluvu. Na pokutách strážníci vybrali přes 95 000 korun. Při udělování výše sankce strážníci zohledňují okolnosti a míru společenské škodlivosti protiprávního jednání.

Mezi místa, kde je nejvíce vyhláška porušována, patří především sadový okruh a centrum města.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%