Svátek má: Medard

Regiony

Velikost textu:

Strážníci zachránili muže který usnul v kolejišti

Strážníci zachránili muže který usnul v kolejišti

Obrovské drama, na jehož konci je zachráněný mladý lidský život. Šťastný konec má díky hlídkám obvodní služebny Bory a strážníkům operačního oddělení MP Plzeň.

Místo v kolejišti, kde usnul muž
23. května 2023 - 07:00

V sobotu ráno spěchaly hlídky strážníků do ulice Drážní v Plzni na Slovanech, odkud přišlo hlášení o muži ležícím v kolejišti železniční tratě. Drahocenná v tu chvíli byla každá vteřina. V době příjezdu navigoval operační strážník kolegy k inkriminovanému místu. Rozhodnost a rychlá reakce, byla v těchto okamžicích klíčová. Strážník seběhl z železničního náspu. Ke svému úžasu zjistil, že muž ležící v kolejišti tvrdě spí. Spáč nereagoval na žádné podněty k probuzení. Hlídky pohotově, doslova v minutě dvanácté muže odtáhly na násep do bezpečí. Slyšet už byla výstraha přijíždějícího vlaku. Jak se mladý muž na tak nebezpečném místě ocitl, nedokázal absolutně vysvětlit. Vzpomněl si jen na popíjení alkoholu a zábavu s přáteli. 26letý Plzeňan se podrobil dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 1,88 promile. Strážníci jej předali v místě bydliště jeho matce.

Seniorka doma upadla a zranila se. Městská policie Plzeň už řadu let spolupracuje na projektu tísňové péče Městské charity Plzeň, který napomáhá seniorům v nouzi. Za tu dobu zachránili strážníci nespočet lidských životů a pomáhali ve stovkách případů seniorům, kteří zůstali bezmocní po pádu na zem. V sobotu v podvečer vyjeli k jednomu z případů, kdy bylo na místo posléze nutné přivolat zdravotnickou záchrannou službu. 84letá žena upadla v koupelně a zranila se v oblasti obličeje. Než dorazili zdravotníci, strážníci ženě poskytli nezbytnou první pomoc a postarali se o ni.

Motorkář popíjel na benzince a pak havaroval. z neděle na pondělí, hodinu po půlnoci byla hlídka městské policie upozorněna obsluhou čerpací stanice v Přemyslově ulici na motorkáře popíjejícího u ní zakoupený alkohol. Hlídka zahlédla osobu, jak odhazuje plechovku do odpadkového koše, nasedá na motocykl a ujíždí ulicí Kotkova. Vydala se tedy za řidičem, s tím, že jej zastaví. Jenže muž na motorce náhle natolik zrychlil, že se hlídce ztratil z dohledu. Na křižovatce ulic x Skvrňanská x Vejprnická x Domažlická a Tylova hlídka strážníků spatřila následek zběsilé jízdy. Motorkář ležel na tramvajovém pásu poblíž zdemolovaného motocyklu. Hlídka k muži přiběhla a zjistila, že je zraněný. Strážníci poskytovali první pomoc zraněnému, zabezpečili místo dopravní nehody a přivolali PČR, záchranáře a hasiče. 29letý muž se následně snažili z místa dopravní nehody utéct. Takové jednání strážníci překazili. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu ukázala pozitivní výsledek, přístroj vykázal hodnotu 1,35 promile. Policie ČR si celou záležitost převzala k prošetření.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%