Svátek má: Agáta

Regiony

Velikost textu:

Loosův interiér na Klatovské 19 se letos poprvé otevře veřejnosti

Loosův interiér na Klatovské 19 se letos poprvé otevře veřejnosti

U příležitosti Mezinárodního dne památek se letos vůbec poprvé v sobotu 13.dubna otevře návštěvníkům doposud nezrekonstruovaný interiér na Klatovské 19. Komentované prohlídky se zde konají pouze několikrát ročně.

Loosův interiér na Klatovské
9. dubna 2019 - 07:00

Každý z interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos, se pyšní nejen prvotřídním designem, ale skrývá v sobě také jedinečný příběh. Podobně je tomu také v případě bývalého bytu továrníka Huga Semlera na Klatovské 19. Z kdysi přepychového bydlení, pro které Loos navrhl překrásný hudební salon obložený mramorem fantastiko, se staly kanceláře.

Rodina Huga Semlera byla nucena před druhou světovou válkou uprchnout před nacisty z Čech. V průběhu druhé světové války zde sídlilo místní velitelství wehrmachtu. V květnu 1945 zde byla podepsána kapitulace a poté dům využívala Československá armáda.Třicetiminutové komentované prohlídky se konají v časech 10:00, 10:45, 11:30, 12:15, 14:00, 14:45a 15:30 (poslední prohlídka). Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online. Na místě se vstupenky neprodávají. Vzhledem k tomu, že objekt doposud nebyl rekonstruován, prohlídky jsou nepřístupné dětem do 12 let. Další prohlídky se uskuteční během Slavností svobody (v sobotu 4. května) a poté u příležitosti Evropského dne židovské kultury (v sobotu 15. června).

Plzenskenovinky.cz informovala Helena Mařanová za Plzeň – TURISMUS.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:plzen-turismus)