Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Ze zápisníku plzeňské Městské policie

Ze zápisníku plzeňské Městské policie

Řidiče pod vlivem alkoholu prozradila jízda jednosměrnou ulicí v protisměru.

Ze zásahu MP
2. srpna 2022 - 07:00

Hlídka městské policie provádějící běžnou hlídkovou činnost na Slovanské třídě zahlédla v sobotu po čtvrté hodině ráno osobní motorové vozidlo Seat Cordoba, které projíždělo jednosměrnou Papírnickou ulicí v protisměru. Strážníci vozidlo zastavili, aby s řidičem spáchaný dopravní přestupek vyřešili. Jak se vzápětí ukázalo, nedodržení dopravního značení nebyl jediný řidičův prohřešek. 21letý muž z Chebska usedl za volant, přestože před jízdou požil alkohol. Provedená dechová zkouška prokázala u řidiče přítomnost 1,94 promile alkoholu v dechu, při opakovaném měření vykázal přístroj hodnotu přes 2 promile. Pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky byli na místo přivoláni policisté ČR, kteří záležitost převzali k šetření.

Stařeček z domova seniorů zabloudil v centru města
V pátek odpoledne se na linku městské policie obrátila žena, která žádala o pomoc pro dezorientovaného seniora. 88letý stařeček zabloudil v ulicích a nemohl si vzpomenout, ve kterém z domovů seniorů pobývá. Strážníkům se informaci po pár telefonátech podařilo zjistit a během několika minut si muže převzala ošetřující pracovnice domova seniorů do své péče.

Strážníci chtěli muži pomoct, ten je začal slovně napadat
V noci z neděle na pondělí si hlídka městské policie v Plzni na Americké třídě všimla muže, který bez cizího přičinění před místní restaurací upadl. Strážníci se rozhodli zjistit, zda nepotřebuje pomoci. Místo vděku sklidila hlídka jen ostrá slova. Hned jak se muž zvedl ze země, začal svým chováním narušovat veřejný pořádek. Hlasitě vykřikovat a z poblíž stojícího odpadkového koše vyhazovat nepořádek. Strážníci muže vyzvali, aby zanechal protiprávního jednání, ten tak ale neučinil. Po příchodu další hlídky byl ještě agresivnější. Vytáhl teleskopický obušek a se slovy: „Já si to v kasinu vyřídím“, se chtěl dostat do nedaleké provozovny. Strážník muži zastoupil cestu a užitím donucovacích prostředků muži zabránil v dalším jednání. Na místo byli přivoláni policisté ČR, aby  ověřili totožnost podezřelého. Ještě před jejich příjezdem se muž podrobil dechové zkoušce, při které mu byla naměřena hladina alkoholu v dechu 1,7 promile. Policisté zjistili, že 28letý muž patří k hledaným osobám PČR a převzali si jej k dalším úkonům. Přestupky proti veřejnému pořádku, kterých se muž dopustil, budou postoupeny k dořešení správnímu orgánu.

Strážníci zajistili pomoc pro seniora s náhlou zdravotní indispozicí
Doubravečtí strážníci volali ve čtvrtek v odpoledních hodinách zdravotnickou záchrannou službu pro 79letého seniora. Zdravotníci vyjížděli před služebnu městské policie do ulice Polední, kde strážník během obchůzkové činnosti zaregistroval stařečka klečícího na trávě. Senior si stěžoval na motání hlavy a slabost v nohou, v důsledku zdravotních potíží se nebyl schopen postavit na nohy. Do příjezdu zdravotnické záchranné služby strážníci monitorovali zdravotní stav indisponovaného muže.Strážníci zachránili život sebevraha
Nelehký úkol stál ve čtvrtek odpoledne před strážníky operačního oddělení městské policie a strážníky v terénu. Na linku tísňového volání 156 po druhé hodině odpolední oznámil neznámý muž svůj úmysl skoncovat se životem. Operační strážník se v tu chvíli snažil zoufalého muže udržet co nejdéle na telefonu a získat co nejvíce indicií k mužovu nalezení. Muž však po chvíli zavěsil. Operační strážník okamžitě zkontaktoval Policii ČR, šlo o čas. Mezitím se druhému z operačních strážníků zadařilo s mužem odhodlaným ukončit život znovu navázat telefonní spojení a získat od něj krátký popis místa, kde se pohybuje. Motorizovaná hlídka okamžitě díky místní znalosti pojala podezření, že by se mohlo jednat o lokalitu v okolí ulic Břeňkova x Na Vršíčkách  a vydala se na místo. V průběhu pátrání si povšimla muže, který se pokoušel před hlídkou ukrýt v křoví. Rozrušený muž zprvu popíral, že by volal na linku tísňového volání, po chvíli se však rozplakal a prozradil  důvod, proč chce sebevraždu spáchat. Během hovoru se strážníkům přiznal, že se napil nemrznoucí směsi. Na místo se dostavila v ten okamžik i hlídka Policie ČR a začala se strážníky spolupracovat. Strážníci přivolali ihned zdravotnickou záchrannou službu. Na místě začali neprodleně poskytovat první pomoc podle telefonických pokynů operátorky ZZSPK. Posádka ZZSK si po příjezdu převzala 57letého muže k ošetření, následně pacienta transportovala na urgentní příjem do nemocnice.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: