Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Zájemci o Plzeňskou senior akdemii se ještě mohou hlásit

Zájemci o Plzeňskou senior akdemii se ještě mohou hlásit

Již na třetí ročník „ Plzeňské senior akademie“ se mohou těšit senioři a osoby zdravotně postižené s trvalým bydlištěm na MO Plzeň 1 a 4.

Senior akademie
20. července 2018 - 07:00

Plzeňská senior akademie, „Vaše bezpečí naše priorita“. Víte jak se ubránit? Víte jak zabezpečit svůj majetek? Víte jak poskytnout první pomoc? Víte jak nenaletět podvodníkovi… Na všechny tyto otázky a na množství dalších otázek Vám pomůže odpovědět „Plzeňská senior akademie“.

Tento bezpečnostně preventivní projekt zaměřený na vzdělávání široké veřejnosti z řad seniorů a osob ZTP připravila Městská policie Plzeň ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 1 a 4. Vzdělávací program je tvořen celkem deseti přednáškovými bloky (Seznámení s městskou policií, Jak si nenechat ublížit, Nebezpečí prodejních akcí, Kriminalistika v praxi, Domácí násilí, Bezpečně v silniční dopravě, Zvládání mimořádných událostí, Bezpečně v kyberprostoru, Problematika odpadů na území města Plzně a Základy první pomoci).

Linka seniorů opět o víkendu v Plzni pomáhala

Součástí projektu jsou i exkurze na Operačním středisku Městské policie Plzeň, Operačním středisku HZS Pk (112), Útulku pro zvířata v nouzi a Požární stanici Plzeň Košutka. Projekt bude uskutečňován v průběhu třech měsíců a přednáškové bloky spolu s exkurzemi budou realizovány vždy jeden den v týdnu. Na závěr „Plzeňské senior akademie“ obdrží každý účastník absolventský list „Plzeňské senior akademie“, informační materiály, drobné propagační předměty a drobný předmět s bezpečnostní tématikou.


Tento projekt je pro seniory a osoby ZTP zcela bezplatný a podílí se na něm i BKB Plzeň, BESIP Pk, HZS Pk, ZZS Pk, Centrum robotiky Plzeň, Čistá Plzeň a ČOI inspektorát Plzeňského a Karlovarského kraje. Projekt byl v tomto roce opět finančně podpořen z rozpočtu MO Plzeň 1 a 4.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)