Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Zvířata v útulku čekají na svého majitele

Zvířata v útulku čekají na svého majitele

Roční kočička a stejně zhruba starý kocourek čekají na majitele v plzeňském útulku, který se stal pro ně provizorním domovem.

Kočička z tašky
3. listopadu 2019 - 07:00

Do útulku zvířecí pár přivezli ve čtvrtek strážníci z odchytové skupiny. V odpoledních hodinách jim ho předal 42letý muž. Ten zvířecí dvojici nalezl pár desítek metrů od vjezdu do kempu u Boleveckého rybníka v lesním porostu u silnice v látkové přenosné tašce. Kocour i kočka byli v pořádku, neměli žádné viditelné poranění.

Štěně v popelnici. Nový domov v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi našla tříměsíční fenka křížence. V neděli odpoledne si ji strážníci z odchytové skupiny převzali od 36letého Plzeňana. Ten jim sdělil, že ji nalezl osamocenou v popelnici v Borské ulici. Zvíře bylo v pořádku, nejevilo  známky zranění či týrání.  Na nového majitele teď čeká v psím útulku.


Hledaný se toulal po ulici. Během hlídkové činnosti ve Wenzigově ulici padl do očí strážníkům z obvodní služebny Městské policie Plzeň – Střed mladý muž. Hlídka o něm věděla, že je v hledáčku policistů, a tak si nejdříve ověřila jeho totožnost. Dalším prověřováním následně zjistila, že 23letého mladíka vedou policisté  ve svých databázích jako hledanou osobu. Muž tak záhy skončil v rukou policistů na Obvodním oddělení Plzeň- střed.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:mp)