Svátek má: Marián

Komentáře

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Alespoň takovou zprávu přinesl server České televize: „Vysoká škola v Kutné Hoře kvůli dluhům zavřela“.

Vysoká škola politických a společenských věd v Kutné Hoře se dostala do závažných existenčních problémů. Národní akreditační úřad pro vysoké školy jí odebral akreditaci a škola je uzavřena. Tato vysoká škola se specializací na politické vědy vznikla před devatenácti lety. Nejprve měla sídlo v Kolíně a v roce 2015 se přestěhovala do Kutné Hory.

Tímto konstatováním Česká televize také své oznámení ukončila.

Konec jedné vysoké školy je sice smutnou zprávou, ale mnohem zajímavější je, kdo sedí v hlavní instituci, v akademické radě této vysoké školy, která řídí vědeckou a výzkumnou činnost.Instituce schvaluje klíčové dokumenty a dohlíží nad řádným akademickým rozvojem školy. Současně je poradním orgánem rektora, který členy akademické rady po předchozím souhlasu akademického senátu jmenuje. Tito lidé se pochopitelně také větší nebo menší měrou na krachu teto vysoké školy také podíleli. Pro zajímavost uvedu některé z nich: prof. PhDr. Petr Fiala, PhD., dále Mgr. et Bc. Vít Rakušan a konečně opora české vědy a výzkumu, další členka vlády, Helena Langšádlová. Ta je současně absolventkou této vysoké školy, která tedy se za asistence tří členů vlády včetně premiéra a vicepremiéra položila na lopatky.

A takhle probíhá všechno, na co současní vládní činitelé sáhnou. Bohužel ve větším rozsahu a místo milionů jsou ve hře stovky miliard.

A ještě to ukazuje druhý rys celé záležitosti, také typicky pro současnou společenskou situaci v naší zemi, že média, včetně veřejnoprávních, informují o celé věci tak nějak napůl. Vyhnou se smutnému konstatování, že v akademické radě této vysoké školy byli až dokonce tři členové vlády. Vlády, která tak ráda mluví o rozvoji vzdělání a pokroku v oblasti školství. Teď to předvedli v praxi. Stát se to ve Velké Británii, byla by to potrava pro bulvární i seriózní média aspoň na týden.

Jiří Paroubek

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Jiří Paroubek 

26. února 2023
V minulém týdnu byla na Městském soudu v Praze zaregistrována občanská iniciativa (spolek) Nespokojení, z. s.

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%