Svátek má: Květoslava

Komentáře

Stvoření nové historie

Je 15.března, německé tanky a ostatní těžká technika přejíždí na vagonech naše hranice a míří na Prahu.


Hlavní nádraží je plné. Pražané nadšeně vítají německé posádky. Ženy oděné v kombinace modré a žluté barvy nepotlačují slzy dojetí. Policisté, kteří se nedávno osvědčili při obraně vlajky na nějakém muzeu, jsou znovu připraveni zasáhnout, a zabránit narušení tohoto slavnostního okamžiku. Nad hlavami davu se rozvinuly krásné vlajky, kde je mezi červený a žlutý pruh vklíněna blankytná modř. Je to dokonalé.

Velkoplošná obrazovka se rozzářila, a premiér pronáší zdravici k bratrským vojákům oblečen v maskáče a slavnostní helmu. Účinkující se pak jeden přes druhého snaží anglicky podělit o své slavnostní pocity prostřednictvím oblíbených reportérů s celým světem. Po dojemném předání dárků, které vojákům přinesli mladí ochránci klimatu, se vlak pomalu rozjíždí. S posledním tankem končí také skandování „Ať žije MÍR“.

Z amplionu se vzápětí ozve: Končíme, režie všem děkuje za skvělý výkon. Herci se pomalu rozcházejí, pan Čtvrtníček prohodí to své- ono TO funguje, paní Holubová se ovívá generálskou čepicí, opodál pak balí transparent s nápisem „ZABIJTE JE VŠECHNY“ asi starosta z Řepo – to nebude on.Večer přinesou všechny TV v hlavních zprávách reportáž o setkání občanů s vojáky míru odjíždějícími ten mír konečně vybojovat. Diváky jistě zaplaví vlna vděčnosti, umocněná tím, že na nástupišti viděli oblíbené tváře herců z ještě oblíbenějších seriálů.

Pokud máte někdo pocit, že tento můj sen po nedělním obědě je naprostá pitomost, která se nemůže nikdy stát, tak se prosím pořádně rozhlédněte kolem sebe, jaké obludnosti do nás celkem úspěšně cpou. A už jim nestojíme ani za to, aby je vymýšleli pořádně, protože i vyvrácená lež stále platí, jak jsme tomu v případě „útoku“ na ČESKÉ NÁRODNÍ MUZEUM svědky. Špatně se mi zdálo asi jen datum.  

Kde jsou BOŽÍ BOJOVNÍCI, kam se poděli, čerchmanti? Vymřeli a potomci zapomněli na chorál?

Karel Petřík

Vláda se přece vydírat nedá!

Vláda se přece vydírat nedá!

Karel Petřík 

28. listopadu 2023
Vláda chce jednat jen v pohodlí svých představ. Nedá se vydírat nějakou odborářskou sebrankou, které se nelíbí, nebo nechce pochopit vládou vybraná řešení a šíření společensko – ekonomické záchrany. Podařilo se jí tak jedinečné spojení 80% společnosti proti sobě.

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%