Svátek má: Darina

Komentáře

Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Toto množství demonstrantů svolaných předsedou neznámé strany PRO dokázalo zaplnit Václavák.


Pokud média došla k počtu 10 tisíc účastníků stejnou metodou jako k 2% podpoře, kterou tato strana ve společnosti podle nich má, pak to se stranou PRO nevypadá vůbec špatně. Srovnejte: Jestli PLNÝ Václavák ROVNÁ SE 10 tisíc lidí, pak podpora 2% českých voličů pro PRO rovná se? Ani si netroufám to napsat.

Zmíněný, pro média neznámý předseda neznámé strany PRO, v úvodní řeči podržel kolegu Vacka, i když za něj schytal kritiku všech možných známých stran a hnutí. Podle pragmatiků měl Vacka zapudit, aby zabránil politickým škodám způsobeným jeho větou o Východu. Já, i když s tím výrokem také nesouhlasím, si naopak velmi vážím toho, že riskoval ztrátu některých příznivců a postavil se za přítele. Přesvědčil mě o tom, že není ochoten obětovat každého, na koho voliči ukážou. Netuším, kolik příznivců tím ztratil, nebo získal. Bude to podle jejich povah. Myslím, že tým, kde se jeden k druhému nemůže otočit zády, dlouho nevydrží.V sobotu jsem žasl nad tím, kam po hodinách stání došli, často staří a ne zrovna sportovně vypadající, účastníci protestu. V jejich odhodlání je naděje. Mluvil jsem například s lidmi, kteří cestovali 6 hodin než se postavili pod koně sv. Václava. Klobouk dolů, Martine a ostatní. Přál bych si, aby všichni, co se zúčastnili, mluvili o tom, co viděli a slyšeli. Média to za nás určitě neudělají. A ptám se těch, co mají důvod si stěžovat. Kde jste byli 16.9. a proč se vaše vůle po změně rovná nule? Kdo si myslíte, že to za vás odšlape a vykřičí? Až budete potřebovat ty, co mají nohy obroušené až po kotníky, může se stát, že nebudou slyšet, protože budou kopat kryt ve snaze přežít válku, které se také díky vašemu pohodlí a hlouposti nepodaří zabránit. Ale možná si jen dosyta a dlouho všichni užijeme stávající moudrou vládu.

Karel Petřík

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Karel Petřík 

8. srpna 2023
Když z každé budovy, na které vlaje ukrajinská vlajka, odejde na Ukrajinu jeden náš odhodlaný občan nebo občanka, vytvoříme možná docela slušný oddíl.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: